Před poměrně početnou diváckou kulisou, ve které nechyběla ani velká skupina skalních fandů soupeře ze Dvora Králové, odehráli jablonečtí hokejisté první přípravné utkání.

HC Vlci – Dvůr Králově 4:5 (2:1, 2:2,0:2)
A zahájili ho pěkně svižně a více než minutu nepustili soupeře z jeho obranného pásma. Jenže hned z prvního protiútoku hosté skórovali.

TÝMY PŘITVRDILY
Odpověď Vlků ale na sebe nedala dlouho čekat, vyrovnával Jirásek. A do konce první části přidali domácí druhou branku a odcházeli do kabin za vedení 2:1. Svižný hokej, i když s řadou nepřesností v kombinaci, pokračoval i ve druhé třetině. Oba týmy vstřelily po dvou brankách a diváci obou táborů o sobě dávali hlasitě vědět.
V posledním dějství se hodně bojovalo, přibylo i vyloučení na obou stranách. A v závěru pak o vítězi rozhodly přesilovky. Dvůr nejprve vyrovnal a minutu a půl před koncem strhl vítězství na svoji stranu. Vlci tak vykročili s porážkou, v nekompletní sestavě, ale odvedli dobrý výkon, začátek sezóny byl znát pouze v přesnosti kombinací. Potěšitelná byla hlasitá divácká kulisa.

ZA FAUL ZAPLATILI
Hrající trenér Tomáš Plíhal k zápasu uvedl: „Udělali jsme drobné chyby a kvůli jedné takové pak v poslední chvíli prohráli. Ale jinak odvedli hráči to, co jsme si před zápasem řekli. Branku jsme dostali za hloupý faul, soupeř pak využil svoji přesilovku. Tohle se stávat nesmí, abychom se dvě minuty před koncem nechali vyloučit. Soupeř nás určitě svým výkonem nepřehrával.“
Trenérovi ještě v prvním přáteláku chybělo pět hráčů. K dispozici měl ale dva hráče z juniorů. „Jsem rozhodnutý těm dobrým dát šanci u A týmu,“ zdůraznil Plíhal. Na střídačce, jako asistent, s ním bude u A týmu Vítězslav Jankových, trenér juniorů.

Branky Vlků: 5. Jirásek ( Kačírek),16. Bouřil ( Plíhal),33. Jakubec ( Jurs, Jirásek),36. Plíhal ( Mrkvička, Frk)