K poslednímu utkání dorostenců si tým mladým Vlků musel přivstat. Vyrazili na led soupeře až do Třebíče. Tam se vydali za dalším mistrovským zápasem ligy staršího dorostu.

Vlci sice doma soupeře v úvodním utkání porazili vysoko 7:1, ale dobře si pamatovali kvality svého soka. Navíc mladíci z Třebíče v posledních utkáních dokázali body nastřádat.

Vlci po dlouhé cestě ale nastartovali dobře a podařilo se jim první třetinu ovládnout 3:1. „Skóre otevřel Jan Poljak a brzy začal střelecky dominovat Petr Benda, který si v tomto klání vystřílel hattrick,“ vylíčil první část hry trenér Jindra Zeman.

Uspokojení po vydařené třetině ale mladé Vlky ukolébalo. Soupeř zlepšil pohyb a zaslouženě vyrovnal stav na 3:3. Vlci se však šťastnou střelou Jana Poljaka ze středního pásma opět ujali vedení.

Když ve třetí třetině hosté navýšili náskok na 5:3 zdálo se, že si tři body již vzít nenechají. Několik přesilových her domácích a sporných výroků rozhodčích dokázalo vrátit soupeře do hry, když necelé čtyři minuty před koncem vyrovnal na 5:5. Vlci v tento moment zbraně nesložili a vrhli všechny zbraně do útoku. Trenér Vlků v průběhu oddechového času dal jasné instrukce o tom, že z Třebíče se musí odjet s plným bodovým ziskem.

V čase 58:32 se ve skrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval již zmíněný Petr Benda a na ledě vybuchlo obrovské nadšení. Závěrečnou hru soupeře v šesti si pak Vlci s výborně chytajícím Víchem již pohlídali.

„Diváci z Jablonce, kteří vážili dalekou cestu, si tak mohli užít výsledek pěkného zápasu se šťastným koncem,“ dodal trenér po ukončení napínavého hokejového duelu. (db)