Na ledě nymburského stadionu nastupovali jablonečtí hokejisté k zápasu II. ligy v poněkud oslabené sestavě .

NED Hockey Nymburk : HC Jablonec 4 : 3

Utkání se pro hosty nevyvíjelo vůbec dobře. Již v padesáté vteřině si vyjel Stejskal pro nahozený kotouč za svoji branku, jenže ten se nečekaně odrazil od mantinelu před prázdnou branku a Šimek neměl žádný problém poslat domácí do vedení. Vlky branka zmrazila, nemohli se dostat do tempa a před soupeřovu branku se příliš nedostávali. To domácí hostujícího brankáře zaměstnávali podstatně více a na počátku deváté minuty přidali další gól.

Po závaru před Stejskalem si vybruslil do střelecké pozice Barbora a střelou nad lapačku sedícího Stejskala zvýšil na 2 : 0. O čtyři minuty později pak v přesilové hře přidal Nymburk třetí gól a Stejskal zamířil na střídačku. Do branky se postavil Bouška. Hosté začali lépe bránit, vyrovnali hru v poli a odměna na sebe nedala dlouho čekat. Branka v domácí síti přinesla Vlkům naději a hru do konce první části vyrovnali. Na začátku druhé části se do branky hostí vrátil uklidněný Stejskal a na ledě se rozpoutala docela solidní přestřelka.

Hrál se rychlý hokej

Ve 34. minutě zapracovala jablonecká dvojka Tondr Bříška a po nahrávce zpoza branky snížil druhý jmenovaný na 3 : 2. Bylo zaděláno na drama, do konce druhé třetiny se ale již stav zápasu nezměnil. Po debatě s s rozhodčími, kterým se příliš nepodařil konec druhé části, ale musel odejít s osobním trestem na deset minut z ledu obránce Pavlů. A to byla pro Vlky pro poslední třetinu velká ztráta. Domácí celek s vědomím možné ztráty jasně rozehraného utkání v úvodu třetí třetiny zatlačil. A po situaci, v níž se objevili tři domácí proti jednomu obránci navýšil střelou nad vyrážečku na 4 : 2 Stehlík.

Vlci se ale rychle otřepali a první útok opět snížil na rozdíl jedné branky. Po závaru před domácí svatyní dotlačil ve skrumáži puk za Brázdilova záda Lukáš Tondr. Do konce zápasu pak byla na ledě hokejová bitva, v níž se hosté snažili ze všech sil o vyrovnání a zisk minimálně bodu. Do otevřené hostující obrany hrozili i domácí, ovšem Stejskal již za svá záda nic nepustil.

Probudili se pozdě

Stejně si počínal ale i domácí gólman, a tak Nymburk své těsné vedení udržel a Vlci tentokrát body nezískali. Ztratili zápas v úvodních minutách, kdy se příliš pomalu „rozjížděli" a také štěstí stálo na straně domácích borců. Nutno podotknout, že ti mu ale šli více naproti. A zapínat na plné obrátky až za stavu 3 : 0 není asi to pravé ořechové … I tak si Vlci ale za bojovnost a za to, že nesložili zbraně za jasného stavu, zaslouží uznání a také trochu pochvaly .

Třetiny: 3 : 1, 0 : 1, 1 : 1 . Branky: 1. Šimek (Knesl ,Loučka), 9. Barbora (Rittig), 44. Stehlík (Šimek) - 17. Tondr, 34. Bříška (Tondr), 48.Tondr ( Bříška, Šulc).

Vyloučení: 4 : 6 , navíc Pavlů (Jbc.) 10 min osobní trest.

Vlci: Stejskal (Bouška), Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Šír, Šulc, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Homolka, Peřina Mulač, Brokeš, Žďárský.