Sokolovský zimní stadion a na něm téměř osm stovek diváků viděl vynikající hokej.

HC Baník Sokolov : HC Vlci Jablonec 4:5

Oba týmy předvedly strhující bitvu s řadou zvratů, pěkných branek i tvrdých soubojů a nechyběla ani bitka. I vedoucí domácího mužstva Karel Makovec řekl: „Dneska jsme viděli nadstandardní hokej. Bohužel, my jsme zůstali bez bodu.“
Všechny body nakonec patřily Vlkům. Ti museli na počátku zápasu čelit tlaku Baníku a v polovině čtvrté minuty kapitulovali, když nahrávku Račanského zpoza branky poslal zcela nekrytý Kašpar za Hosnedlova záda. Hosté nechtěli zůstat nic dlužní, přijali nastavené tempo a o chvíli později mohlo být srovnáno. Jenže ránu Bříšky zastavila tyčka domácí svatyně. O dvacet vteřin později však již stav 1:1 na ukazateli skóre opravdu svítil.


BRANKÁŘI SE NENUDILI

Druhý střelecký pokus Bříšky rozvlnil síť za zády domácího gólmana Feča. A ani pak se žádný z brankářů nenudil. Kapitulovat však musel jen ten jablonecký. Stav 2:1 vydržel až do 28. minuty. Opět za jeho změnou stála teč před jabloneckou brankou. Hodně šťastná, když se puk odrazil o Hruškovo pozadí a překvapil brankáře hostí. Dvoubrankové vedení dávalo Baníku velké šance, ty se ale začaly hroutit už po 11 vteřinách. To proháčkoval domácí obranu Brokeš a z téměř nulového úhlu s pomocí štěstěny přes Fečova záda poslal kotouč do sítě na 3:2. A boj pokračoval, Vlci ještě přitlačili. V čase 32:10 srovnali stav zápasu. Po nahrávce Bříšky se opakovanou střelou prosadil Tondr. Bylo srovnáno a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Na ledě to začalo ještě víc jiskřit, Mistička vah se nejprve přiklonila na stranu domácích. Ty poslal ve 43. do vedení Šik. Vlky ale gól nezlomil, naopak. Frk, který nahradil v poslední třetině Peřinu, našel přesnou nahrávkou Pilaře a ten nechytatelnou bombou vyrovnal na 4:4. Hokej nahoru – dolu strhával diváky. Hnali svůj tým dopředu. Radost ale měla druhá strana. V 52. úřadoval v útočné třetině Víšek, přistrčil puk na Babce a ten poprvé v utkání skóroval.


A PAK SE TAKY POPRALI!

Jiskření na ledě nabralo na intenzitě. Výsledkem byl pěstní souboj Čechury s domácím Osmíkem. Lehce na body zvítězil Čechura, trest 2+2 minuty dostali oba. V závěru pak domácí vystupňovali svůj tlak a odvolali brankáře. Zvrátit stav zápasu ale nedokázali.
Vítězství nadšeně slavili Vlci. „Odehráli jsme vynikající zápas, který asi svojí úrovní, díky oběma týmům, překročil druholigové mantinely. Přinesl bojovnost, rychlost, oboustranné vysoké nasazení, pěkné branky i správnou bitku. Divákům se určitě musel líbit. I když body zůstaly nám …,“ zhodnotil hru vedoucí Vlků Josef Březina. Na Vlky čeká již ve středu další utkání na soupeřově ledu – v Letňanech.

Třetiny: 2:1, 1:2, 1:2. Vyloučení: 5:5, Osmík (Sok.) a Čechura (Jbc.) 2 + 2 min., bez využití.

Branky a nahrávky: 5. Kašpar (Račanský, Kuncl), 10. Trapl (Strunz), 28. Hruška (Michálek, Osmík), 43. Šik – 7. Bříška (Homolka, L.Tondr), 28. Brokeš, 33. L.Tondr (Bříška), 46. Pilař (Frk), 52. Babec (Víšek, Čechura).

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař. M. Tondr, Zeman, – Homolka, Bříška, L. Tondr, Víšek, Peřina, Mulač, Havlas, Brokeš, Babec, Frk. Trenér: Tomáš Demel.