„Všechno se rozhodlo po deseti minutách, když jsme dali tři branky a pak ještě do konce třetiny další. Vybrali jsme si sice slabší chvilky a trochu jsme to proflákali ve druhé třetině, což je problém v našich hlavách. Hosny (brankář Hosnedl) ale šance domácích pochytal a pak jsme se vrátili do utkání a v pohodě ho dotáhli do konce a přidali další branky.“

VŽDY SE ALE NEDAŘÍ

logo HC VlciZdroj: Archiv HC VlciPoslední domácí zápas II. ligy se Vlkům ale nepovedl, když prohráli s Děčínem. Trenér potvrdil, že každý zápas je jiný. „Začátek dobrý, pak jsme polevili, mysleli jsme, že to půjde samo. Soupeř šel za vítězstvím houževnatěji, když dal gól, bylo pro nás těžké.“ V jedné chvíli musel na domácí střídačce i zvýšit hlas a připomenout hráčům, aby se už probudili.

Vaše slova si vzali teď za své a proti Řisutům se probudili…
Pro nás je těžké se nabudit na každý zápas. Každý soupeř totiž přijede a hraje proti nám naplno. Máme jeden zápas za druhým. K tomu je potřeba vědět, že kluci chodí do práce. Rychle se koncentrovat z jednoho utkání na druhé je opravdu náročné. Žádného soupeře nesmíme podcenit. S Děčínem nám chyběla trocha pokory. Teď to bylo lepší.

Rozebíráte s hráči jednotlivé zápasy a hovoříte o chybách?
Už se k tomu příliš nevracím. Co je potřeba, řekneme si při zápase nebo po něm. Možná, když bychom měli videozáznamy, tak by kluci viděli, kde se stala chyba a že mám někdy i pravdu. Bylo by to ku prospěchu věci. Ale zase to nesmí sklouznout k tomu, že mužstvo bude sedět u videa (s úsměvem). Když se daří, tak je všechno dobré, když se nedaří, je pak i video spíš kontraproduktivní.

Jak často trénuje A tým?
Dvakrát i třikrát v týdnu, před utkáním je to pravidelně a k tomu někdy dva zápasy v týdnu. Po nepodařeném utkání s Děčínem jeli Jablonečtí na led do Slaného, kde je čekaly Řisuty s tím, že musí vyhrát. A svůj úkol několikanásobně splnili. Potvrdili tak roli favorita a to, že se jich soupeři musí bát.