HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec 1:3

Jeho první velká šance přišla hned na začátku druhé minuty, kdy unikajícího Noska zastavil Pavlů jen za cenu faulu a následovala přesilová hra pražanů. Tu Vlci přestáli bez úhony, vydechnout si však nemohli, neboť téměř okamžitě následovala další početní výhoda hráčů Kobry, když na trestnou putoval přísně vyloučený Babec. I po ní ale stav utkání zůstával – 0:0.

BYLO TRESTNÉ STŘÍLENÍ

Změny mohl doznat v 10. minutě vynikající Hosnedl, ale Vlky podržel. A pak měli šanci strhnout vedení na svou stranu hosté. Unikajícího Havlase v čase 11:05 zastavil faulem domácí Novák a následovalo trestné střílení. Při něm útočník hostí na domácího brankáře Moučka nevyzrál.

Co se nepovedlo Havlasovi, povedlo se o pár vteřin později Brokešovi, který střelou po ledě do protipohybu domácího gólmana poslal Vlky do vedení. Radovali se z něj ale pouze minutu, když Novák dorážkou překonal Hosnedla a rovnal na 1:1. Tento stav pak přes několik šancí na obou stranách svítil na ukazateli skóre až do 30. minuty. V ní přišla akce pro hokejové labužníky a po kombinaci Bříšky s Tondrem přesně střílel mezi kruhy najíždějící Moravec a vyšlo to.

Domácí mohli srovnat krok vzápětí. Brokeš fauloval unikajícího Čurdu a výhodu trestného střílení měla i Kobra. Hosnedl si ale vedl stejně úspěšně jako před tím domácí Moučka. Pak přišel okamžik, kdy všem přítomným zatrnulo. Roman Verbík tvrdě dohrál Mulače, který po jeho zákroku opouštěl po dlouhé době led s krví ve tváři. Domácí hráč za to vyfasoval pětiminutový trest plus trest ve hře a putoval do šatny. Následující dlouhou přesilovou hru ale Vlci využít nedokázali a po druhé třetině tak bylo skóre 1:2.

BRANKA NA UKLIDNĚNÍ

Kobra stále cítila šanci na zvrat, hrála velmi aktivně, její vysoké napadání činilo hostům potíže a naopak, rychlé přechody do útoku často hrozily přečíslením obrany Vlků. Herní projev Vlků měl k přívlastku vynikající hodně daleko, ovšem důslednost a obětavost mu nechyběla. Ve 48. pak v přesilovce přidali hosté uklidňující třetí branku. Na trestnou lavici putoval domácí Steiner, po následujícím vhazování střílel Pavlů. Do rány vložil hokejku Víšek a domácí Moučka byl bez šance – 1:3. Pak už Vlci s jistým Hosnedlem za zády dotáhli zápas do vítězného konce. Na oslavu vítězství si tak i Kobra mohla vyslechnout radostné „vytí“ jablonecké vlčí smečky.

CO NA TO TRENÉŘI?

Tomáš Demel (trenér HC Vlci Jablonec nad Nisou): „Myslím si, že rozhodla naše disciplína. Byli jsme trochu víc disciplinovaní a navíc máme opravdu dobrého gólmana. Celý tým to odmakal pro vítězství.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Na zápas jsme se těšili. Zaprvé je Jablonec první a zadruhé jim hlavně máme co vracet kvůli play off, které jsme s nimi nezvládli.“

TEĎ HRAJÍ DOMA

Tu teď čeká ve středu 8.11. doma, od 18 hodin, derby s Vrchlabím.

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1. Branky: 13. Novák (Ryzák) – 12. Brokeš ( Mulač), 30. Moravec ( Tondr L., Bříška), 48. Víšek (Pavlů, Havlas). Vyloučení: 8:5 plus Verbík R. (Ko) 5 min a trest ve hře, Čurda (Ko) 10 min osobní trest. Využití: 0:1. Vlci: : Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař, Zeman – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Babec – Mulač, Brokeš, Nevyhoštěný – Gecko.