Ani druhý zápas kvalifikace o WSM ligu Vlkům nevyšel podle jejich představ a z Havlíčkova Brodu si odvezli vysokou porážku.
Při pohledu na výsledek je jen těžko uvěřit, že přes polovinu utkání byli jablonečtí hokejisté více než vyrovnaným soupeřem domácímu celku.
BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec 6 : 2
O všem totiž rozhodla první třetina, respektive špatný vstup do utkání a čtyři inkasované branky v úvodu hry.


MOHLO TO BÝT JINAK
.Vše ale mohlo být jinak. Již po třiceti vteřinách hry dokázali Vlci dopravit kotouč za záda domácího gólmana, a to ve chvíli, kdy byla posunutá branka. O to se přičinil obránce Havlíčkova Brodu,. Rozhodčí ale, vědomí si toho, kdo že je domácí, nejenže gól neuznali, ale nepřišel ani trest pro domácí celek. A ten následně ze svého prvního protiútoku dokázal vstřelit branku a ujmout se vedení. A to pak, po chybách hostující obrany, po jejím přečíslování, dokázal navýšit až na 4 : 1, a to po dvaceti minutách hry.


BYLA VELKÁ MARODKA
Za Vlky, kteří k utkání cestovali bez zraněného Martina Tondra a Tomáše Brokeše, který ale přihlížel pouze v civilu a také Ládi Pulce, snížil Lukáš Tondr.
Do druhé třetiny však hosté vstoupili úplně jinak a dostali domácí celek pod tlak. Překonat brankáře Brodu Nováka se jim ale podařilo pouze jednou. A šťastným střelcem byl opět Lukáš Tondr. Vliv na to mohl mít i desetiminutový osobní trest Bříšky, kterým úderná síla hostí dost utrpěla.


VYPADALO TO NA DRAMA
„Rozhodčí dobře věděl, kdo že je domácí. Naši v útočném duchu pokračovali i v závěrečné části a dlouho to vypadalo na dramatický závěr. Jenže přidat branku jsme už nedokázali. Naopak, ještě dvakrát jsme inkasovali,“ uvedl k průběhu utkání vedoucí týmu Josef Březina.
Vždy po té, co v tlaku udělali chybu, domácí celek využil rychlého protiútoku. Po dvou utkáních jsou oslabení Vlci bez bodu a změnit to se pokusí ve středu při utkání v Porubě.


BYLO TO HODNĚ KRUTÉ
Nehrající Tomáš Brokeš viděl utkání svého týmu takto. „Byla škoda, že jsme na začátku nedali gól a naopak, vzápětí jsme dostali. A z pohledu toho, co se dělo na ledě, byl pro nás výsledek první třetiny neskutečně krutý. Domácí prostě proměnili všechny šance, které měli. Další dvě třetiny pak byly vyrovnané a celkový výsledek je pro nás hodně nepříznivý. Těžko tomu asi bude někdo věřit, že jsme byli ve dvou třetinách lepší. Ale bylo to tak.“


Třetiny: 4 : 1, 0 : 1, 2 : 0


Branky a nahrávky: 2. Milfait (Vala, Kulhánek), 7. Endál (Třetina), 9. Michálek (Milfait, Voříšek), 19. Michálek (Endál, Milfait), 48. Beneš (Chlubna, T. Semrád), 54. Endál (Michálek, Milfait) – 14. L. Tondr (Demel), 25. L. Tondr (Mulač, Havlas)

Vyloučení: 4 : 4 , navíc Bříška (Jbc) 10 min osobní trest , Čechura (Jbc) 5 min + OK

Využití: 2 : 0

HC Vlci Jablonec: Hosnedl (Petruželka) –, Demel ,Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Zeman – Víšek (C), Bříška (A), Tondr (A), – Nevyhoštěný, Homolka, Peřina – Babec, Havlas, Mulač