Vlci nejprve o víkendu bojovali na ledě Klatov. Přestože podali kvalitní výkon a v utkání dokonce vedli o dvě branky, odešli nakonec poražení. O šanci odvézt si ze západu Čech alespoň bod přišli pouhou minutu před koncem třetí části hry.

Stejskal už chytal

O to větší byla motivace do utkání z celkem Trutnova. Vlci tentokrát nastoupili opět se Stejskalem v brance (v minulých utkáních jej Liberec neuvolnil), chyběl však nemocný Petrmichl. Soupeř naopak přijel posílen o ještě loni extraligového Cetkovského. Od začátku se hrál rychlý hokej, a lépe se v úvodu dařilo hostům. V 7. minutě totiž využili zaváhání Abrahama při rozehrávce před vlastní brankou a Půlpán je poslal do vedení. Domácí hokejisté poté zvyšovali tempo a vytvořili si v utkání převahu, jenže střelecky se prosadit nedokázali. V koncovce totiž hráli zbytečně komplikovaně, s malým důrazem na soupeřově brankovišti. A když už se dostali k zakončení , držel hosty ve hře dobře chytající Čáp.

Rozhodl až závěr

Zatím co na jeho kontě přibývaly úspěšné zákroky, Stejskal na druhé straně byl téměř bez práce, čelil pouze několika nebezpečným rychlým výpadům. První třetina tak skončila za jednobrankového vedení Trutnova. Zlom přišel ve 29 minutě. Při vlastním oslabení Šulc úspěšně atakoval obránce hostí, připravil jej o puk , kterého se zmocnil Lukáš Tondr a v samostatném nájezdu nezaváhal 1 : 1. Od té chvíle pak byli otěže utkání pevně v rukou domácích hokejistů a šance na další změnu skóre přibývaly. Tu největší měl opět Tondr, který pláchl hostujícím bekům, jeho střelu ale zastavila Čápova lapačka.

Trutnov nic nevymýšlel a rychle nahazoval kotouče podle mantinelů na najíždějící útočníky. Do konce druhé třetiny se ale stav nezměnil a tak bylo jasné, že rozhodnutí padne v závěrečné části hry. Od začátku poslední třetiny šli Vlci důrazně do útoku, usadili se před soupeřovou brankou a úspěch na sebe nedal dlouho čekat. Ve 42. se po perfektní kombinaci s přesnou ranou prosadil opět Tondr. Ten se stal mužem tohoto zápasu. O pět minut později našel přesnou přihrávkou najíždějícího Šulce a ten zblízka skóroval do Čapovy sítě potřetí.

Zisk tří bodů přišel v pravou chvíli a pro sebevědomí týmu je hodně důležitý. K dalšímu utkání cestují jablonečtí hokejisté v sobotu do Bíliny a i tam se budou snažit bodovat.

Třetiny: 0 : 1 , 1 : 0 , 2 : 0

Branky: 29.Tondr L . ( Šulc), 44. Tondr L. (Bříška, Pavlů), 48. Šulc (Tondr L.) - 7.Půlpán (Perutek)

Vyloučení: 6 : 6 , navíc Tondr L. 10 minut osobní trest

Sestava Vlků : Stejskal ( Bouška ) Tondr M.,Pilař,Čechura,Pavlů,Zeman,Abraham, Pulec Šulc,Bříška,Tondr L. Nevyhoštěný,Demel,Peřina Mulač,Brokeš,Frk Žďárský,Šír,Homolka