HC Rodos Dvůr Králové – HC Vlci Jablonec 2:5

Od začátku byli hosté jednoznačně lepším týmem a nedovolili soupeři rozvinout jeho hru, která je založená na brejkových situacích. „Využili jsme svoje šance a ty rozhodly o dalším průběhu utkání. Ve druhé třetině jsme měli ještě mnoho dalších. Když bychom je proměnili, mohli jsme jim určitě dát ještě aspoň tři branky. Navíc by to byly všechny z kategorie tutových,“ uvedl za Jablonecké Karel Hornický. Ve třetí třetině domácí využili jedinou slabou chvilku hostů a skóre upravili na 3:1. To ale Vlky rychle vrátilo do hry.

Nenechali se už dál vyhodit z tempa a přidali další branky. Ve středu 31.10. od 18 hodin hrají Vlci doma s týmem Letňan a Karel Hornický připomenul, že většinou o výsledku rozhodne už začátek zápasu. „Do každého ale jdeme s tím, že chceme vyhrát,“ zdůraznil. Stejný názor má i střelec dvou gólů a autor dvou nahrávek Kamil Bříška. „Hrálo se nám dobře. Byli jsme rozehraní z minulého utkání, které jsme vyhráli. Teď jsme vyhráli první třetinu a bylo po zápase. Dostali od nás rychlé tři góly a už se z toho neoklepali. Stejně chceme hrát i teď doma proti Letňanům,“ plánuje úspěšný střelec.

Třetiny: 0:3, 0:0, 2:2. Branky a nahrávky: 45. Hoskovec (Dušek), 60. Hoskovec (Fořt, Karlík) – 7. Bříška (Plíhal, Tondr), 9. Maďar (Mulač, Brokeš), 18. Pavlů (Brokeš), 51. Plíhal (Bříška, Mrkvička), 57. Maďar (Paulů, Plíhal).
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hrstka, Jelínek – Mrkvička, Pilař, Pavlů, Abrahám, Šuráň, Havelka, Švík, Nezbeda, Frk, Babec, Tondr, Prokeš, Plíhal, Mulač, Maďar, Bříška. Diváků: 480.