HC Vlci Jablonec – HC Sokolov 4:7

A měl pravdu, v utkání II. ligy, vynikající úrovně, to byly právě chyby domácí defenzívy, které rozhodly o vítězi. Hosté tahali od začátku za delší konec provazu a v 5. minutě šli do vedení. O minutu později Vlci Havlasem vyrovnali, jenže dobře hrající soupeř se opět ujal vedení. A historie se opakovala – Vlci srovnali, aby opět chybovali a v 15. inkasovali. Za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Ve druhé třetině výborný hokej nahoru – dolu pokračoval. Vlci se častěji dostávali do střeleckých příležitostí a vyrovnání viselo ve vzduchu.  Přišlo ve 30. minutě, když při vlastním oslabení vzal kotouč na hokejku před vlastním gólmanem Tondr. Proháčkoval se přes celou hrací plochu a svoji pouť zakončil přesnou střelou – 3:3. Jenže přišla další hrubka obrany a o minutu později Sokolov opět vedl.

Vlci však kapitulovat nehodlali, dál bojovali. Odměnou jim byla Víškova vyrovnávací branka v přesilové hře těsně před koncem druhé části. Poslední třetina přinesla vynikající gradaci zápasu. Stav byl dlouho vyrovnaný a zdálo se, že vše spěje do prodloužení.
Pak ale přišla rozhodující půlminutovka. V 57. nejprve Víška vychytal ve stoprocentní šanci hostující Fečo, aby téměř z protiútoku využil zaváhání v domácí obraně Hruška a poslal Sokolov do vedení.

V té době již hráli Vlci v notně redukované sestavě – pro zranění odstoupil ve 40. minutě Homolka, osobní trest do konce utkání ve 44. vyfasoval Pavlů a „desítku „si vykoledoval v 51. Brokeš. I tak ale domácí přišli v závěru s hrou bez brankáře – a dvakrát v ní inkasovali. Hosté si tak s duelu prvního s druhým odvážejí cenné vítězství ze zápasu, který měl více než druholigovou úroveň.

BŘÍŠKA HLÍDAL TELEFON

A také měl zvláštní náboj pro kanonýra Kamila Bříšku. Ten nastoupil do utkání s očekáváním zprávy o narození potomka! Na střídačce hlídal, kdy zazvoní mobil. „Bude to syn, Oliver,“ prozradil a spěchal po utkání domů.