HC  Vlci Jablonec - NED Jockey Nymburk  5 : 3

  Jabloneckým hokejistům se v tomto ročníku druhé ligy na domácím ledě příliš nedaří. Zlomit to chtěli právě v posledním zápase proti Nymburku. Jenže úvod  tomu nenapovídal a na začátku šesté minuty šli hosté dokonce do vedení.

 Naštěstí přišla blesková odpověď. Hned po rozehrávce putoval kotouč po ose Bříška – Homolka – Tondr a posledně jmenovaný vyrovnal. Tato branka pak přinesla zvrat v obrazu hry a Vlci led opanovali. I když řada šancí zůstala nevyužita, svítilo po první třetině na ukazateli skóre 4 : 1.

 A v podobném duchu se vyvíjel zápas i nadále. Jen špatná koncovka domácích borců zabránila výraznému nárůstu branek. V síti soupeře přibyla pouze  jedna.  V poslední  třetině  hry pak hosté využili přesilové hry ke snížení  a po chybě v rozehrávce pět  minut před koncem upravili na rozdíl dvou branek. Více jim však domácí tým nepovolil a poklidu si dokráčel pro tři body.

Trenér Vlků Petr Vyskočil se k výkonu Vlků vyjádřil takto:„Herně jsme byli celý zápas lepší. Vítězství je zasloužené. Vynikající byla první třetina, ve které jsme tlak zhodnotili i brankami. Tam se rodil výsledek. Nemyslím si, že další dvě třetiny  byly herně výrazně horší, ale chyběla koncovka, tak soustředěná a efektivní. Hokej měl své parametry, doufejme, že diváci byli spokojení. Příští zápas nás čeká ve Vrchlabí, kde mají velmi kvalitní tým, na špici tabulky. My budeme pořád pracovat na kvalitě hry, odstraňovat to, co je horší, protože Vrchlabí by nás nekompromisně potrestalo. Na tréninku se tomu budeme věnovat. Zatím jsme neměli prostor hrát na čtyři útoky. Snažíme se postupně zapracovat mladé nebo nové hráče do sestavy. Důležité ale pro nás je, že všichni zdraví. Dneska jsme sestavu jen lehce pozměnili. Máme čtrnáct útočníků, tedy lehký přetlak, ale zatím tam k pohybům nedochází. U mladých je to o trpělivosti počkat si na svoji šanci. Dneska také poprvé nastoupil Petr Pilař, obránce, který u Vlků již působil. Vrátil se zpátky ze Dvora Králové.  Jeho výkon byl takový, jak jsme od něj očekávali, bez problému.

 

Třetiny: 4 : 1, 1 : 0, 0 : 2

 Branky:  6. Tondr ( Homolka,Bříška), 11. Tondr ( Homolka,Bříška), 14. Homolka (  Mrkvička,Abraham), 14. Maďar (Plíhal, Mulač), 29. Maďar ( (Plihal, Mulač) – 6. Josefus , 47. Eis ( Josefu, Kříž), 55. Ďurač ( Josefus )

 Vyloučení: 5 : 5 Využití: 1 : 1 V oslabení: 0 : 1

 Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Mrkvička, Abraham, Čechura, Pavlů, Pilař, Havelka , Melovič – Homolka, Bříška, Tondr – Mulač, Plíhal, Maďar – Nevyhoštěný, Brokeš, Nezbeda – Babec, Švík, Frk