Pouze se čtyřmi obránci a třemi útoky nastupovali jablonečtí hokejisté doma do zápasu II. ligy proti Mosteckým lvům. Po 31 vteřinách byl stav utkání 0 : 1. Vlky ale nepovedený začátek nezlomil, naopak. Vrhli se odhodlaně do utkání. A i když hosté vypadali jako vyrovnanější a sehranější tým, šance Vlků na sebe nedaly dlouho čekat.

Tu první z kategorie „tutových“ měl v páté minutě Brokeš, brankáře hostí ale nepřekonal. O tři minuty později ale už mohli fanoušci jásat, když Hájek dorážel po střele Kapičky. A po chvíli bylo ještě veseleji. Při dvojnásobné početní výhodě pálil od modré Mrkvička a vyražený kotouč vrátil za záda brankáře Mostu Křepelka. Hra se v těch chvílích přelévala ze strany na stranu. Když se již zdálo, že se do kabin po první třetině půjde za jednobrankového vedení Vlků, přišla přesná rána Krále a vedení bylo o dvě branky.

Michal Kapička
Šoumen Vlků Michal Kapička si hned po nemoci střihl hattrick a stý gól

A střelecká forma domácím vydržela i v úvodu druhé části. Po necelých třech minutách hry se ocitl před mosteckým gólmanem Brokeš a zvýšil na 4 : 1. V tu chvíli zřejmě nebyl na stadionu nikdo, kdo by nevěřil ve výhru Vlků. Trochu nejistoty přišlo ve 30. minutě Brankář Jelínek vyrazil střelu od modré a tu mu za záda vrátil Procházka.

Oslabeným Vlkům začaly ubývat síly. Přišly chyby a zbytečná vyloučení. Krátce po sobě hráli ve třech a hosté trestali. Ve 34. Kýhos dal na 3 : 4 po dorážce nepovedené střely Procházky. Ten ve 37., opět v přesilovce, završil hattrick a vyrovnal stav na 4 : 4!

Víra fanoušků ve vítězství dostala trhliny. A definitivně odešla po pěti minutách hry ve třetí části. Střelecký večer prožíval totiž mostecký Procházka který poslal svůj celek do vedení. Vlci sice bojovali, ale přesná koncovka chyběly. Hosté taktickou hrou vedení udrželi, i když Vlci hráli bez brankáře.

HC Vlci Jablonec : Mostečtí Lvi 4 : 5 (3 : 1, 1 : 3, 0 : 1)

Branky a nahrávky: 9. Hájek (Kapička, Bouřil), 14. Křepelka (Mrkvička), 20. Král (Bouřil, Had), 23. Brokeš (Abraham) – 1. Procházka (Šimeček, Písařík), 30. Procházka (Urbánek, Havlůj), 34. Kýhos (Procházka), 37. Procházka (Kýhos, Stříbrný), 46. Procházka (Písařík, Havlůj)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Bitman, Abraham, Had, Mrkvička (C) – Brokeš (A), Křepelka, Jursa – Hájek, Král, Kapička – Hric, Homolka (A), Bouřil.

Trenér: Tomáš Plíhal

Mostečtní Lvi: Kubík (Kovařík) – Šesták, Fučík, Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Hoffmann – Písařík, Řehoř, Mical – Kýhos (A), Böhm, Šimeček – J. Procházka, Stříbrný, Dohnal – Drašar.

Trenér: Vladimír Machulda

Rozhodčí: Domský – Toman, Janíček