Utkání ale začali mnohem lépe domácí, v první třetině své soupeře přehrávali. Nejprve se v 3. minutě zápasu prosadil Stehno po Abrahamově vyhraném vhazování. Jablonec pak přežil oslabení a dostal se do dvoubrankového vedení. Vlci zvládli přečíslení, Mulač našel volného Vaška, který křižnou ranou vymetl šibenici Damaškovy branky. Jenže dvoubrankový náskok Vlkům nestačil a o několik chvil později se trefil Tondr po hezké kombinaci s Bříškou.

První třetinu Jablonec doslova ovládl, byť bylo na obou stranách hodně nepřesností. Jenže to, co se stalo ve druhém dějství, asi nikdo ještě dlouho nepochopí. První polovina druhé třetiny byla ozdobena řadou vyloučení, navíc ve 29. minutě mohl poslat Vlky do ještě vyššího vedení Peřina, ale z prostoru mezi kruhy přestřelil. Začalo tak brankové představení na druhé straně. V čase 31:28 dostal Mála nabito od Tomana a nemýlil se. Od snižující branky uběhlo jen 29 vteřin a Klášterec se dostal na dostřel jedné branky. Autorem druhé branky byl Pozděna. Vlci si po této sprše vzali oddechový čas, ale nebyl jim nic platný. Na konci 33. minuty totiž dokonal popravu Vlků Loučka, který zaznamenal pro hosty důležitou vyrovnávací branku 3:3. To však nebylo z gólového představení hostů vše a v čase 36:31 vstřelil čtvrtou branku Klášterce Jáchym z pravého kruhu.

Do třetí třetiny byl stav 3:4 z pohledu Vlků a domácí chtěli vývoj utkání zvrátit, na soupeře vlétli zostra, ale branky se dočkali až ve 48. minutě. Vyrovnat se podařilo Maulačovi po přihrávce Brokeše. Jablonec po vyrovnávací brance ožil a dočkal se dokonce obratu skóre. V čase 54:40 skóroval Daniel Stehno a vrátil Vlkům vedení. Jenže ani tentokrát Vlci nedokázali udržet vedení, protože o neclé dvě minuty později hosté znovu vyrovnali. Tentokrát se prosdail Freiberg.

Dohromady deset branek ale v šedesáti minutách vítěze neurčilo, tak zápas dospěl do prodloužení. V něm přišlo rozhodnutí po třech a půl minutě. Jenže opět na straně hostů. Klášterec se dokázal prosadit zásluhou Kořínka, rozhodl tak o zisku dvou bodů pro hosty.

Vlci Jablonec - Klášterec 5:6 pp (3:0, 0:4, 2:1 0:1)

Branky: 3. Stehno (Abraham), 15. Vašek (Mulač, Brokeš), 16. Tondr (Bříška), 48. Mulač (Brokeš), 55. Stehno (Kedršt) - 32. Mála (Toman, Salač), 32. Pozděna (Freiberg), 33. Loučka (Hartman), 37. Jáchym (Diviš), 57. Freiberg (Hartman), 64. Škorík (Freiberg). Jablonec: Hanousek (Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Peřina, Hloušek, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Kedršt, Kinkor, Stehno, Mulač, Brokeš, Vašek, Krátký, Oppelt.