V důležitém zápase II. hokejové ligy, skupiny Západ, se jablonečtí Vlci utkali s týmem Sokolova.

HC Vlci Jablonec – HC Baník Sokolov 3:5 (1:3, 2:0, 0:2)

Domácí odehráli velice dobrý zápas. Rozhodlo několik chyb, které udělali v závěru utkání.  Soupeř začal o něco lépe, přijel v roli favorita. Po první třetině vedl, ve druhé třetině s ním ale Vlci srovnali krok, byli i lepší a vyrovnali. „V koncovce jsme měli víc šancí, ale nedali jsme gól. Potom jsme v poslední minutě udělali hrubou chybu v obraně. Sokolov dal gól a další, ten už jsme neřešili, ten šel do naší prázdné branky,“ uvedl vedoucí jabloneckých hokejistů Josef Březina.

Na pořadí v tabulce výsledek ale nic nemění. Vlci zůstávají na druhém místě tabulky a jejich dalším soupeřem bude tým Bíliny.

Prezident klubu HC Vlci Petr Cinibulk: „Sokolov byl lepší. Mysleli jsme, že přijedou s béčkem, ale dorazili se vším, co měli k dispozici, včetně sedmi posil z Karlových Varů. To bylo na hře znát, v první třetině jsme se s nimi museli srovnat v rychlosti a po hokejové stránce. Mezi třetinami jsme si k další hře něco řekli. A od druhé třetiny jsme už byli lepší my. Dostali jsme gól po naší hrubé chybě. Ale na vyložené šance jsme vyhráli 6:2. Dnešní náš výkon je výbornou pozvánkou na zápas, který hrajeme v sobotu 3. března na domácím ledě. A pro všechny fanoušky, kteří se těší na play off. Budeme moc rádi, když nás přijdou od osmnácti hodin v boji proti Bílině podpořit."

Michal Jegr, trenér Sokolova: „Přijeli jsme bez opor základní sestavy, ty jsme nechali doma odpočinout. Jelo s námi hodně mladých kluků z karlovarské juniorky. Z tohoto pohledu si výsledku ceníme. Jsme za tři body rádi.Nepřijeli jsme se sem provětrat, ale vyhrát. A to se nám povedlo.

Branky a nahrávky: 20. Havlas (Brokeš), 27. Tondr (Pulec), 32. Víšek (Tondr) – 5.

Račanský (Weinhold, Kašpar), 14. Trapl (Rulík), 20. Čejka (Trapl), 60. Rohan (Zadražil), 60. Rohan (Zadražil)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Pulec – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina, Demel.

HC Baník Sokolov: Kuchař (Pitoňák) – Vodička, Kvapil, Pajk, Weinhold, Michálek, Rulík, Hohl – Kašpar, Račanský, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Davídek, Nídl, Trapl, Zadražil, Janata, Rohan.