Děčín : Vlci Jablonec 2 : 1

Ale za předpokladu, že Sokolov zápas ve Dvoře Královém nevyhraje. A tak byl na ledě od úvodního hvizdu k vidění útočný hokej, v němž sice měli mírně navrch domácí hokejisté, ale do vedení šli hosté.

Stalo se tak v přesilové hře a přesným střelcem byl Havlas. Na ukazateli v tu chvíli svítil čas 3:13. Domácí celek, hýřící střeleckou aktivitou, srovnal s notnou dávkou štěstí v 11. minutě, kdy velmi dobře chytajícího Hosnedla překonal Faigl. A útočný hokej pokračoval. Svědčí o tom i poměr střel na konci první části hry, který byl 16 : 11.

Charakter hry se nezměnil ani ve druhé třetině, jen se začalo malinko přiostřovat a na obou stranách plály emoce. Výsledkem byla i dvě trestná střílení proti hostujícímu celku, když v obou případech faulem tahal za záchrannou brzdu Čechura.

Jenže ani Petráš, ani Hašek na výborného Hosnedla nevyzráli a po dvou třetinách byl stav stále nerozhodný. Boj pokračoval i v poslední části hry a blízko k vedoucí brance měli Vlci, když domácím přišla na pomoc, po střele Babce, branková konstrukce. A při další šanci chyběli kotouči, v teči Havlase, jen centimetry k cestě do sítě. A tak se štěstí přiklonilo na stranu domácích a deset minut před koncem propasíroval puk za Hosnedlova záda Zajan.

Vlci se sice snažili ještě o zvrat, jenže zdlouhavou a nepřesnou rozehrávkou se do výraznějšího tlaku již nedostali a skórovat se jim nepodařilo. Odjížděli tak bez bodového zisku a spadli na čtvrté místo v tabulce.

Třetiny: 1 : 1, 0 : 0, 1 : 0. Branky: 11. Faigl (Chmel), 50. Zajan (Volráb,Hašek) – 4. Havlas ( Nevyhoštěný, Pavlů). Vyloučení: 6 : 4. Využití: 0 : 1.

Sestava Vlků: Hosnedl ( Petrželka) – Moravec, Tondr, Čechura, Pavlů, Holub, Pilař, Zeman – Víšek, Bříška, Tondr L. – Mulač, Brokeš, Babec – Nevyhoštěný, Havlas, Peřina