Jedeme na vítězné vlně. I když byl dnes zápas trochu těžký, pro mne to bylo jednoznačné vítězství. Je to nejlepší pozvánka pro jablonecké fanoušky, aby nám přišli ve středu 14. února od 18 hodin fandit na domácí led, kam přijede soupeř z Děčína. A další utkání nás čeká s týmem Řisut, “ řekl k zápasu prezident HC Vlci Jablonec Petr Cinibulk.
V dalším utkání jablonecký tým zvítězil nad soupeřem z Podkrkonoší a přivezl si důležité body.
Trutnov – Vlci Jablonec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Trutnov je pro jablonecké mužstvo v domácím prostředí pokaždé hodně nepříjemný soupeř.
Navíc Vlkům chybělo několik důležitých hráčů, odjet nemohl zraněný Holub a nejeli ani Tondr a Mulač. Ani jedna pětka nehrála ve standardním složení. „Jeli jsme k soupeři s respektem. Ale i tak jsme domácí v první třetině zaskočili bojovností. Líp jsme kombinovali a byli jsme lepší v koncovce a šli jsme brzy do vedení,“ uvedl k průběhu zápasu vedoucí týmu Josef Březina.
Na konci první třetiny měli Vlci vyloučeného hráče a trest přešel ještě do druhé části. Trutnov tak využil situace a dostal se více do hry. Vlky zmáčkl a tvrdě na ně tlačil a dostal se tak do tlaku. Na ledě se karty obrátily, lepší a aktivnější byli domácí. „My jsme ale obětavě bránili a snažili se přečkat i oslabení bez úhony. Rozhodčí chvílemi připustil tvrdou hru a neměl na oba týmy stejný metr. Ale neovlivnil výrazně průběh zápasu,“ řekl k dalšímu vývoji Josef Březina.
BLÝSKL SE GÓLMAN VLKŮ
Poslední třetina byla taky v režii Trutnovských. Hosté bránili, hráli obětavě, dobře napadali. Několik minut před koncem Trutnov snížil na rozdíl jedné branky a snažil se jít do tlaku. „My už jsme to do konce ale uhráli, i když soupeř se rozhodl v poslední minutě pro power play. Výborně zachytal náš brankář, který podal skvělý výkon,“ zdůraznil vedoucí Vlků.
Mužstvo pochválil také trenér Tomáš Demel: „Dnešní výkon byl výborný, i když jsme nebyli kompletní. Získali jsme důležité body a domů vezeme vítězství. Klobouk dolů před všemi hráči.“ Branky a nahrávky: 52. Zahradník – 12. Víšek, 15. Bříška.