HC Vlci Jablonec – ECC Prausen Berlin 6:3

Celek z profesionální soutěže na úrovni naší druhé ligy se prezentoval tak, jak se očekávalo. Rychlou, tvrdou hrou na hranici pravidel, s častou střelbou z každé pozice, která se jim naskytla.

PRVNÍ GÓL JE PROBRAL

Domácí hokejisté ale přece jen v první třetině působili hokejovějším dojmem, lépe kombinovali a častěji se dostávali do brankových příležitostí. Do vedení je pak přivedla šikovná Víškova teč střely od modré z hole Pavlů. Vedoucí branka Vlků hosty poněkud „nadzvedla“, protože před ní zůstala neodpískaná teč kotouče o reklamní tabuli.

HOSNEDLA NEPŘEKONALI

A tak se poslední pětiminutovka první třetiny hrála opravdu na hraně pravidel. Potěšující bylo, že se Vlci hry soupeře nezalekli a opláceli stejnou mincí. Do druhé části hry pak vstoupili hosté o poznání lépe a zamkli domácí borce na dlouhé minuty v jejich obranné třetině. Vypracovali si řadu šancí, které však ztroskotaly na výborně chytajícím Hosnedlovi.

VLCI HRÁLI NA JISTOTU

A přestože měli herní převahu, byli to hosté, kdo inkasoval. Rychlé výpady Vlků byly smrtící a stoprocentně úspěšné. Nejprve s přehledem proměnil svoji šanci Gecko. Poté zastavili hosté unikajícího Havlase pouze za cenu faulu. Následovalo trestné střílení a Havlas ho provedl excelentně. A tentýž hráč skóroval ve 38. minutě po přesné nahrávce od Nevyhoštěného. A ve stejné minutě našel Peřina přesnou střelou mezírku mezi betony hostujícího gólmana.

PAK TO JEŠTĚ ZAJISKŘILO

„Ačkoli jsme se ve druhé třetině více bránili, skóre na ukazateli 5:1 jasně mluvilo v náš prospěch. Vítězství jsme si už nechtěli nechat vzít, i když to ve třetí třetině na ledě pořádně jiskřilo a berlínští hokejisté dokázali snížit po našich chybách až na stav 5:3,“ okomentoval napínavé okamžiky v závěru vedoucí týmu Josef Březina. Jenže pak jablonecký Vojta Havlas završil třetí brankou svůj hattrick a zbytek zápasu již domácí odehráli s přehledem.

„Ze čtyř doposud odehraných přípravných utkání jsme ze tří odešli jako vítězové. Potěšitelné je, že o branky se dělí větší počet hráčů, než tomu bývalo v minulosti,“ vyhodnotil přípravná utkání Josef Březina.

Třetiny: 1:0, 4:1, 1:2
Branky: 13. Víšek (Havlas, Pavlů), 27. Gecko (Homolka), 28. Havlas –TS, 38. Havlas (Nevyhoštěný, Tůma), 38. Peřina (Tůma, Žalud), 51. Havlas (Peřina, Holub) – 34. Krügel, (Matthas ), 45. Rumpel (Gibbois, Rabban), 50. Revaj