„První zápas hrajeme ve středu 13. září s nováčkem soutěže, s týmem Letňany Praha. Je to velmi ambiciozní mančaft, junioři Sparty a Slavie, kteří se neuchytili v první lize. Mají v sobě ambice, že se mohou stále zlepšovat a dokázat si, že první ligu by mohli hrát. Soupeř to bude těžký, plný euforie. Strach ale nemáme.

Prezident HC Vlci Jablonec Petr Cinibulk.Zdroj: Archiv HC VlciS jakým týmem proti nim vyjedete?
Mužstvo jsme posílili, přišel Honza Holub, který loni hrál ještě extraligu v Mladé Boleslavi. Pro zadní řady to bude velká posila. Dál jsme udělali libereckého Víška do předních řad. Loni hrál v první lajně v Benátkách. A nám hlavně zapadá do našeho systému a do našeho rodinného mančaftu.

Odešel někdo od Vlků?
Ano, a to mne mrzí. Odešel jablonecký hráč Abraham, letos dal přednost Vrchlabí. Chtěl se dostat mezi první čtyři obránce. My jsme jeho rozhodnutí respektovali. A proto za něj máme Honzu Holuba, který nám také, jak říkáme, do naší kabiny dobře zapadá.

Vždycky dominoval brankář Stejskal…
Ten teď trénuje brankáře mládeže v Liberci, už není tak často na ledě. Má hodně starostí a povinností. Máme ale nového brankáře, jednadvacetiletého Hosnegla a věříme, že bude pro tým oporou. A ještě za nás bude chytat jablonecký odchovanec, osmnáctiletý Žajdlík, který u nás vyrůstal. A strach z toho nemáme, věříme, že se oba osvědčí. Kluci vypadají oba dobře. Kdo bude lepší, bude chytat. Stejsky je Stejsky, pro diváky to určitě bylo velké lákadlo a top brankář. Ale nemůžeme vsadit na gólmana, o kterém nevíme, kolik bude mít času a že nám odchytá celou sezónu.

A jaké máte plány na samém začátku?
Chceme zase být mezi čtyřmi prvními. A když se nám podruhé povede finále, tak to bude opět svátek hokeje v regionu. Vyrovnali jsme se hokejovou euforií i Liberci. Na finále dorazilo 450 diváků až ze Vsetína. A to se tady ještě nestalo.

A postup by byl reálný?
Chceme postoupit a kluci by si to zasloužili, přál bych jim to. A mne by se splnil sen, který na svém postu šéfa jabloneckého hokeje stále mám. Naši hráči jsou amatéři, kteří trénují při zaměstnání, odpoledne, několikrát v týdnu, o víkendu mají zápasy. Je to pro všechny velmi náročné.

Peníze by se tedy sehnaly?
Ano, máme sponzory, kteří by nám pomohli první ligu zafinancovat.