Domácí tým sice ztratil tři body a bude nejspíš čelit disciplinárnímu řízení, nicméně Jablonec přišel o tři klíčové hráče. Michal Nevyhoštěný putoval do nemocnice na vyšetření po tvrdém ataku loktem do hlavy. Druhým marodem je obránce Mulač, který si musel nechat ránu v obličeji zašít deseti stehy. Posledním zraněným je Brokeš, kterého si vzala na paškál dvojice obránců draků a po jejich náletu zůstal na zemi s poraněným kolenem. Musel tak led opustit na nosítkách. „Doufejme, že zranění nebude vážné,” přeje si vedoucí týmu Vlků Josef Březina.

Domácí tým měl v utkání celkem deset vyloučených hráčů, přičemž dvakrát to Draci odnesli desetiminutovým trestem, třikrát putovali hráči přímo do šatny a jednou si hráč Draků odnesl také trest ve hře. „Náš tým se bude bránit a v každém případě podáme na hlavního rozhodčího stížnost,“ řekl prezident HC Draci Bílina René Štěpánek. Drakům se také nelíbí tvrzení rozhodčích, že byla nedostatečná pořadatelská služba.

Hlavní problém pro domácí ale přišel až v průběhu třetí třetiny. Nejprve sudí Luczków nařídil přísně trestné střílení a led zasypaly nejrůznější předměty. Pak následovala 56. minuta, kde Jablonec zvýšil na 3:1 a od té chvíle se moc hokej nehrál. Tresty na domácí straně přibývaly a své si odnesl také trenér a vedoucí týmu Draků. V čase 58:40 zasáhl předmět, který vyletěl z domácího kotle, rozhodčího, a ten duel ukončil.

Čtěte také:Zápas v Bílině se nedohrál

Podle dostupných informací Deníku nebyli vyníci z řad fanoušků Bíliny, ale byli to fotbaloví fanoušci Mostu, kteří byli ale údajně najatí domácím týmem. Další spekulací je informace, že jeden z činovníků domácího týmu měl po utkání dát rozhodčímu facku. V nedělní podvečer zasedlo vedení klubu Bíliny s A týmem na mimořádné poradě, kde se incident řešil.

I když Bílina podá na rozhodčího stížnost, tak to nevráti zpět zranění tří jabloneckých hráčů.