HC Draci Bílina : HC Vlci Jablonec 4 : 6

Ke čtvrtému utkání prvního kola play off II. hokejové ligy cestovali jablonečtí hokejisté do Bíliny s vedením v sérii 2 : 1 na zápasy. Ale také s vědomím toho, že v domácím prostředí budou Draci velmi silným soupeřem. A tak šli na led se stejnou taktikou a odhodláním, jako v domácím utkání. Důraz na důslednou a poctivou obranu a rychlé výpady se i tentokrát ukázaly být dobrou cestou. V 7. minutě přinesly hostujícímu týmu vedení, když kotouč skončil za zády domácího gólmana Pavlů.

HOSNEDL MĚL PŘEHLED

Ještě před tím ale musel šanci domácího Kýhose zlikvidovat brankář Vlků Hosnedl. Pozorná hra hostí ovšem nesla své ovoce dál, nejprve bez úhony přečkali přesilovou hru Draků a v 15. minutě svůj náskok zvýšili. Po pěkné kombinaci přesně střílel Víšek – 2 : 0. To byl také stav, za kterého šla mužstva do kabin na první přestávku.

DRACI PAK TĚSNĚ SNÍŽILI

Do druhé části provedl domácí tým změnu na postu brankáře a Chabra nahradil Michajlov. Obraz hry zůstával podobný jako v první třetině, domácí snahy hatila především jejich nepřesnost v rozehrávce i koncovce. To ale neplatilo ve 30. minutě, kdy v přesilové hře, při vyloučení Brokeše, snížil Böhm na rozdíl jediné branky.
Jenže vzápětí dostali výhodu přesilové hry i hosté a minutu a půl po obdržené brance svůj náskok opět navýšili. Po střele Havlase, kterou domácí brankář neudržel, dorážel za jeho záda kotouč Nevyhoštěný. A to nebylo vše.

Vzápětí měli domácí Draci opět početní výhodu, jenže dvojice Havlas – Tondr si zahrála s domácími „bago“ a Havlas akci zakončil přesnou ranou – 1 : 4. Tento stav se mohl změnit těsně před druhou přestávkou, kdy měli domácí výhodu trestného střílení. Procházka se ale proti Hosnedlovi neprosadil. Před třetí částí se tedy zdálo, že o osudu utkání a tím i postupu Vlků je rozhodnuto. Že by se opakovala situace z druhého zápasu, ve které Bílina otočila zápas za stavu 1 : 5 na 6 : 5, se zdálo hodně nepravděpodobné. Opak se ale stal pravdou.

BÍLINA CÍTILA ŠANCI

Domácí celek přidal v úvodu třetí třetiny na obrátkách a ve 47. minutě se mu podařilo Procházkou snížit. A Bílina ucítila šanci. Ta se ještě zvýšila v čase 51:23, když Hosnedl neudržel Böhmovu dělovku od modré čáry. Na dramatický závěr bylo zaděláno. A drama se stupňovalo v čase 57:15. Moravec nachází před brankou Tondra a ten zvyšuje náskok hostí. Čas 57:34, domácí Procházka snižuje na 4:5. Minutu před koncem si vzali domácí oddechový čas a hráli bez brankáře. Drama na ledě skončilo, když na ukazateli naskočil čas 59:54. Víšek trefil prázdnou domácí branku a uzavřel skóre zápasu.

Rozhodl tak nejen toto utkání, ale i osud série, ze které jako vítězové vycházejí Vlci. Jejich vítězství bylo hodně vydřené a vybojované, protože Draci, ač v pozici outsidera, se ukázali jako velice dobrý a nebezpečný soupeř. Svoji kůži rozhodně neprodali lacino. Jablonečtí borci ovšem dokázali, že jsou týmem, který se umí semknout a bojovat i v situacích, kdy se herně nedaří. Další zápas pak čeká na Vlky již ve středu 14. března od 18 hodin na domácím ledě.

PREZIDENT SE RADOVAL

Prezident Vlků Petr Cinibulk: „Mám radost, že jsme to zvládli. V rozhodující chvíli to vzal Tondr na sebe a upravil skóre pátým gólem. To byl definitivní zlom. A naši výhru završil Víšek. Ve středu začínáme čtvrtfinálovou sérii play off zápasem doma proti Vrchlabí. Zveme všechny fanoušky,.“

TEĎ TO BUDE DERBY

Vedoucí týmu Josef Březina: „Postoupili jsme zaslouže, Bílina byla kvalitním soupeřem. Trápila nás pořádně. V jednu chvíli jsem se bál, abychom jasný zápas nepustili. Kluci to zvládli, mají právo to až do středy pořádně oslavit, ale přitom se musí nachystat na dalšího těžkého soupeře, protože zápasy s Vrchlabím mají vždycky příchuť jako derby.“

Třetiny: 0 : 2, 1 : 2, 3 : 2
Branky: 30. Böhm (Procházka,Fučík), 47. Procházka (Sýkora,Máta), 52. Böhm (Jungvirt,Fučík), 58. Procházka (Jungvirt ) – 7. Pavlů (Demel,Tondr), 15. Víšek (Havlas,Moravec), 31. Nevec), 60. Víšek (Tondr ).
Sestava Vlků: Hosnedl (Petrželka) – Moravec, Pulec, Čechura, Pavlů ,Zeman, Pilař – Víšek, Havlas, Tondr – Demel, Peřina, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Homolka
Vyloučení: 3 : 6. Využití: 1 : 1. V oslabení: 0 : 2.