HC Vlci jablonec – HC Baník Sokolov  3 : 7

 „Proti soupeři, jako je Sokolov, nemůžete hrát v oslabení. Sokolovští  velmi dobře bruslí, jsou důrazní v osobních soubojích a před brankou. A trestají chyby." Bohužel, ač to trenér Petr Vyskočil jabloneckým hráčům zdůranoval, tak Vlci právě na zbytečná vyloučení a nedisciplinovanost doplatili. 

A jak hodnotil zápas vedoucí mužstva Vlků Josef Březina? "Začali jsme dobře, šli jsme do vedení, dokonce o dvě branky. Jenže právě pak v oslabení jsme inkasovali a soupeře pustili do hry. Rozhodující bylo oslabení 3 na 5 v úvodu druhé třetiny. Sokolov vyrovnal a i když jsme ještě dali branku a vedl, převzali iniciativu."

A tak to bylo. Sokolov se rozjel, předčil domácí tým v rychlosti bruslení i v kombinaci a dařilo se mu také střelecky. Na konci druhé části tak svítil na ukazateli skóre stav 3 : 6 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Definitivní tečka za domácími šancemi pak přišla po třinácti vteřinách poslední části hry. Hosté přidali sedmou branku, v domácí svatyni nahradil Jelínka Hrstka a zápas se víceméně již dohrával. Pravda, oboustranně ve vysokém tempu, s řadou šancí na obou stranách, ale již bez brankového vyjádření. A tak Vlci zůstali v zápase bez bodového zisku, všechny body zaslouženě putovaly do Sokolova.

Třetiny: 2 : 1. 1 : 5, 0 : 1

Branky: 3. Babec (Nezbeda, Homolka), 11. Tondr, 28. Frk (Bříška, Brokeš) – 12. Šik (Čurda, Kuběna), 24. Šik (Kuběna, Stříbrný), 30. Čejka (Trapl), 33. Kuběna (Vrána, Stříbrný), 35. Kuběna (Rohan, Hruška), 36. Zadražil (Bečvář), 41. Zadražil (Přindiš, Vracovský)

Vyloučení: 7 : 8                                         Využití:  1 : 3

Sestava Vlků: Jelínek ( 41. Hrstka) – Havelka, Abraham, Čechura, Pavlů, Mrkvička, Melovič,Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Hájek, Šilhán