Po proslovech a pietní minutě ticha za zemřelé hokejisty z neštěstí v Jaroslavli se dočkal naplněný stadion úvodního vhazování a po něm se rozhořela hokejová bitva, na úvod sezony překvapivě kvalitní. Domácí, ač nováčci, mají velmi silný tým a rozhodně chtěli vykročit do soutěže vítězstvím. Jenomže to byli Vlci, kteří byli v úvodu aktivnější a možná překvapivě šli také do vedení. V 8. minutě při vlastním oslabení zatáhl kotouč v rychlém brejku Nevyhoštěný, od mantinelu poslal prudký kotouč na domácí branku a Petrmichl jej před brankářem Draků Pospíšilem tečoval do sítě.

Branka v domácí síti hostující tým povzbudila a v 11. minutě po přesné střele Tomáše Kadeřábka zvýšil svůj náskok již na dvougólový. Zkušení borci v zelených dresech Draků ale zbraně nesložili, i když nechybělo mnoho a mohli inkasovat potřetí. To byl ve slibném průniku ve 14. minutě sražen Šulc, nařízené trestné střílení ale neproměnil. Jak vyšel začátek zápasu Vlkům, tak patřil konec třetiny domácím. V čase 18:15 využil Machulda zaváhání Zemana a přesnou střelou nad vyrážečku nedal Štěrbovi v brance Vlků šanci.

Třináct vteřin před koncem prvního dějství pak nechala jablonecká obrana mezi kruhy volného Ambrože, a ten srovnal stav utkání. Branka do šatny dávala více nadějí do další části domácím, a ti také měli šance jít do vedení při vyloučení Beránka, kdy již po závaru před Štěrbou zvedali ruce nad hlavu. Kotouč ale místo v síti skončil pod tělem jabloneckého gólmana.

Potom ale přišlo vyloučení na druhé straně, dokonce dvojnásobné, a Vlci nabízenou šanci dokonale využili. Šulc, po nepříliš dobře sehrané kombinaci, dokázal dotlačit kotouč z bezprostřední blízkosti za Pospíšilova záda a poslal Jablonečany opět do vedení. A protože domácí již před tím nešťastně vyhodili kotouč mimo hrací plochu, po inkasované brance pokračovali ve třech. A Vlci znovu trestali, tentokrát tvrdou ranou překvapil Pospíšila Dan Stehno a gólman Draků přepustil své místo Kaššákovi.

Přes šance na obou stranách se pak do konce druhé části hry stav nezměnil hlavně díky pozorným brankářům. Ti to neměli v sobotním podvečeru vůbec jednoduché. Vlivem vysoké teploty a vlhkosti se nad ledem tvořila chvílemi dost hustá mlha, ve které toho nebylo moc vidět a navíc i přes snahu domácích ledařů nebyl led zrovna v ideální kvalitě, a tak občas kotouč předváděl nečekané odskoky a změny směru.

Jestliže se v prvních dvou třetinách hrál vyrovnaný hokej s lepší koncovkou Vlků, pak poslední část hry patřila jednoznačně domácím hráčům. Ti zatlačili Jablonečany před jejich svatyni, a také díky vyloučením na straně hostů (pět vyloučení v poslední části) se jejich tlak stupňoval. Vlci ovšem bojovali ze všech sil, hráli velmi obětavě a za svými zády měli skvělého Štěrbu. Ten kapituloval pouze po střele Urbana, které předcházela perfektní přesilovková kombinace a přesná náhra Pavla Kříže, kterého známe i z jabloneckého dresu. Klíčový zákrok si pak Štěrba schoval na čas 59:40, kdy fantastickým zásahem lapačkou zlikvidoval gólovou střelu a dovedl tak svůj tým k velmi cennému vítězství, ale vydřenému po nevídaně obětavém výkonu všech hráčů.

Draci Bílina - HC Vlci 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 19. Machulda (Muller), 20. Ambrož (Příhoda), 44. Urban (Kříž, Kunrt) - 8. Petrmichl (Nevyhoštěný), 11. Kadeřábek T. (Stehno, Nevyhoštěný), 26. Šulc (Tondr), 27. Stehno. Sestava Vlků: Šterba - Petrmichl, Kadeřábek J., Beránek, Duda, Zeman, Abraham Tondr, Bříška, Šulc - Nevyhoštěný, Kadeřábek T., Stehno - Měrtl, Brokeš, Hájek.