Jablonečtí Vlci nastoupili v II. hokejové lize podruhé během čtyř dnů k zápasu na vlastním ledě. I tentokrát proti soupeři, který patřil vždy k těm těžkým a nepříjemným. Navíc domácí celek šel do utkání notně oslabený, chyběli Čechura, odpykávající si trest , zraněný Brokeš a Demel. Abraham a Martin Tondr pak měli jiné povinnosti spojené se zaměstnáním.

Na plné obrátky

V „poslepované" sestavě však Vlci zahájili zápas výborně. Na počátku druhé minuty zachytil Pavlů rozehrávku hostí. Přes Nevyhoštěného putoval kotouč k Peřinovi a ten odstartoval své střelecké vystoupení a dal na 1 : 0. Neuběhly ani dvě minuty a v přesilovce pálil přesně Nevyhoštěný. Dvoubrankové vedení domácí uklidnilo a oboustranně se začal hrát více bezstarostný hokej, v němž se více útočilo než bránilo. Do konce první části pak přidal třetí branku do sítě hostujícího Kaššáka Homolka po rychlém výpadu ve dvojici s Peřinou. Ještě před tím měli Vlci výhodu trestného střílení za podražení Pulce. Ten však v nájezdu neuspěl, když Kaššák jeho úmysly přesně vystihl. I druhá část hry se nesla ve stejném duchu a domácí v jejím úvodu skórovali po čtvrté.

Pátá to už pojistila

Po akci Bříšky s Tondrem doklepával puk do sítě Pilař. To již bylo znát, že hostům do formy z minulých let hodně chybí a zdaleka nejsou tak nebezpeční, jak u nich bylo zvykem. I tak si ale dokázali vytvářet šance, ke kterým jim mnohdy pomáhala lehkovážnost domácí defenzivy. Stejskal se ale překvapit nedal a držel si čisté konto. Ve 33. minutě pak přišla další Peřinova chvilka, když po přečíslení hostující obrany zužitkoval přesnou střelou Nevyhoštěného nahrávku. Po dvou třetinách tak svítilo na ukazateli skóre 5 : 0 a bylo jasné, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Na hostujícím týmu ale bylo sympatické, že se ani za nepříznivého stavu neuchýlil k tvrdosti a hrál stále otevřený hokej. A v poslední části hry to z počátku byli právě borci Klášterce, kteří párkrát zle zatopili domácí obraně. Hráči jako by zapomínali na důslednou obranu a na to, že mají pomoci svému brankáři udržet čisté konto. Skóre se pak měnilo až v 52. minutě, když nečekaně vypálil od levého mantinelu Bříška a brankář hostí nestihl reagovat. Definitivní tečka za vývojem stavu zápasu pak přišla v 57. minutě.

Stačilo sedm vteřin

V té se dočkali domácí fanoušci dvou hokejových lahůdek v průběhu pouhých sedmi vteřin. Nejprve Pavlů proháčkoval obranu Klášterce a ideální nahrávkou vybídl Peřinu k završení hattricku. A hned z následujícího vhazování projel celou obranou hostí Kamil Bříška a blafákem překonal Kaššáka. To vše v neuvěřitelně krátkém časovém rozmezí.

Je to rekord klubu

A tak se zrodil zřejmě nejenom klubový rekord v rychlosti vstřelení dvou po sobě jdoucích branek. V utkání se pak dočkal i zasloužené „nuly" brankář Stejskal, přestože mu v závěrečné minutě ještě spoluhráči trochu „zavařili" a pustili hosty do šance.

Vlci tak získali zasloužené tři body a upevnili si šestou pozici v tabulce. A fanoušci Stejskalovi a střelci utkání Peřinovi ještě dlouho nadšeně aplaudovali.

Třetiny : 3 : 0, 2 : 0, 3 : 0. Branky: 2. Peřina (Pavlů, Nevyhoštěný), 3. Nevyhoštěný (Pavlů, Mulač), 20. Homolka (Peřina), 22. Pilař (Tondr, Bříška), 33. Peřina (Nevyhoštěný, Pavlů), 52. Bříška (Šulc), 57. Peřina (Pavlů), 57. Bříška (Petrmichl). Vyloučení: 5 : 5. Využití: 2 : 0.

Vlci: Stejskal (Bouška) Petrmichl, Pilař, Zeman, Pavlů,Pulec Šulc, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Homolka, Peřina Mulač, Hric, Frk Žďárský.