A jestliže hra měla v první třetině oboustranně nevalnou úroveň, pak v jedné věci měl domácí celek jasně navrch – v přístupu a nasazení. Mátožně působící Vlci se dostávali do zápasu hodně ztěžka, chyběla jim přesná rozehrávka, útočníci bez výrazného pohybu nebyli schopni proniknout přes domácí obranu a prosadit se v situacích jeden na jednoho.

Českolipští ucítili šanci a v podstatě hned z první příležitosti skórovali. V počátku čtvrté minuty šel na trestnou lavici za podražení Svoboda a přesilovku domácí využili, když od modré střílel přesně Jakeš. Ani obdržená branka hosty „nevzbudila“ a domácího gólmana Holeše donutili k prvnímu zákroku až v polovině 7. minuty! A tak se Predátoři osmělovali stále více a v desáté minutě se mohli radovat podruhé. Po rychlé kombinační akci zakončoval z bezprostřední blízkosti Mikolášek a jablonečtí beci měli důvod zpytovat svědomí.

V hokejovém trápení se první třetina dohrála a o přestávce přišlo přeskupení formací Vlků – na lavičce zůstal Brokeš a Pulec, do hry naopak naskočil Rudiš a Jirků. První řada tak hrála ve složení Tondr, Šesták a Stehno, druhá Měrtl, Kapička, Rudiš a třetí Zeman, Jirků, Peřina. Do obrany se pak vedle Petrmichla posunul Špak.

Změny v sestavě a hlavně změna v nasazení, zlepšené bruslení a důraz, změnily obraz hry a byli to hosté, kdo pomaličku přebíral otěže hry do svých rukou. Odměnou za zvýšenou snahu pak bylo snížení na rozdíl jediné branky – v přesilovce zatáhl Měrtl kotouč po levé straně, nahrál najíždějícímu Kapičkovi, ten si položil brankáře Holeše na led a nad ním poslal puk do odkryté sítě.

Ve 32. minutě se prosadil Kapička podruhé, tentokrát již proti brankáři Mahdalovi, který nahradil zraněného Holeše. Hra Vlků v těch chvílích přeci jen snášela přísnější měřítko, přicházely i další šance, bohužel bez úspěšné koncovky. Opakovaly se tak situace z předchozího zápasu, ani tentokrát se nedařilo proměňovat ani ty největší tutovky, které měl například v nájezdu Tondr, nebo zblízka střílející Rudiš.

A jak se později ukázalo, tyto situace velmi mrzely. Poslední třetina se totiž stala věrným obrazem té první. Hosté opět přestali bruslit, kombinace nevycházely, před brankou scházel důraz, a tak se šance chopili domácí a Štěrba se měl hodně co ohánět, aby držel svůj tým ve hře.

Ve 49. minutě však přeci jen musel kapitulovat, když propadla celá třetí formace a Mikolášek se v úniku nemýlil. Vlci se sice snažili zmobilizovat síly a zvrátit stav utkání, to se ale nepodařilo. I když v 56. minutě měli k vyrovnání opravdu blízko – na domácí branku ujížděl osamocený Šesták, jeho pokus o blafák ale ztroskotal na domácím brankáři.

A tak si Vlci odvážejí z České Lípy porážku, která mrzí hlavně z důvodu předvedené hry, které s výjimkou druhé třetiny chybělo téměř vše, co dělá hokej hokejem – rychlé bruslení, tvrdost v osobních soubojích, důraz před brankou, rychlá a přesná kombinace, nasazení. Každý z aktérů si musí sám sáhnout do svého svědomí, zda ze sebe vydal na ledě vše. Ono se nemusí herně dařit, ale mělo by být vidět, že se s tím všichni rvou a odevzdávají na ledě co mohou.

HC Česká Lípa – HC Vlci 3:2
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:0.
Branky: 4. Jakeš (Bauer), 10. Mikolášek (Příhoda, Zenk), 49. Mikolášek (Příhoda) – 27. Kapička (Měrtl), 32. Kapička (Zeman).
Vyloučení: 6 – 4, navíc Petrmichl 10 min. Využití: 1 – 1.
Jablonec: Štěrba – Svoboda, Beránek, Pulec, Petrmichl, Vozka, Duda – Měrtl, Šesták, Stehno – Špak, Kapička, Tondr – Zeman, Brokeš, Peřina – Jirků, Rudiš.