Vítězná série Vlků nekončí. Sedm zápasů v řadě nepoznali Vlci hořkost porážky a na vítězné vlně chtěli pokračovat i v zápase proti Děčínu. Zvláště, když poslední tři utkání odehráli Jablonečtí na ledě soupeřů. A radost z vítězství si zasloužil také natěšený domácí fanoušek.
HC Vlci Jablonec – HC Děčín 5 : 1
Domácí dobře věděli, že Děčín ale rozhodně nebude snadným soupeřem.

TUŠILI, CO JE ČEKÁ
Opírá se o výkony zkušených borců a oporu má i v mužích s maskou mezi třemi tyčemi. V Jablonci dostal přednost Volke a od začátku rychlého utkání ukazoval oprávněnost své volby. Hra se totiž přelévala z jedné strany na druhou, více do šancí se ale dostávali Vlci.

BŘÍŠKA BRZY SROVNAL
Jenže jak to bývá, když šance nevyužiješ, inkasuješ. Děčín v 10. minutě šel do vedení a vypadalo to, že se dostane „na koně“. Odpověď ale přišla rychle. Bříška se zmocnil kotouče ve vlastním obranném pásmu, projel celým hřištěm jako by tam místo soupeřů byly kuželky a úspěšně zakončil. 1 : 1. A to byl také stav, kterým skončila první třetina. I v té druhé byl k vidění rychlý hokej z obou stran, více ze hry ale měli Vlci. A to i přesto, že některé situace před domácím Jelínkem také nebyly jednoduché.

PAK TO ROZJEL FRKAL
Větší důraz v koncovce se ale rodil na domácích hokejkách. A výsledkem byla vedoucí branky z hole Frka. Definitivní rozhodnutí pak přinesla v poslední třetině pasáž mezi 45. a 50. minutou. V ní Vlci vstřelili tři branky a do konce utkání pak soupeře k jakékoliv korekci výsledku nepustili.

NA LEDĚ BYLO DUSNO
Ač to tak podle počtu vyloučení nevypadá, hra v závěrečné fázi dost přitvrdila, zvlášť seker ze strany hostí bylo více než dost.
Rozhodčí si však ponechali nadhled a dovedli zápas v klidu do konce. Vlci tak vítěznou sérii navýšili o již osmý zápas a jdou tak se sebevědomím do středečního domácího klání s celkem Vrchlabí.
Tomu se v poslední době příliš nedaří a Vlci doufají, že se na tom nic nezmění ani v dalším zápase.

VE STŘEDU ZASE DOMA
Zápas v Vrchlabím se hraje na domácím ledě už tuto středu 28. listopadu od 18 hodin. Za podporu v zápase s Děčínem fanouškům Vlci děkují. A těší se, že je podpoří také v duelu s Vrchlabím.

Trenér Vlků Petr Vyskočil k zápasu řekl: „Byl dobrý a tři body jsou super. Kluky jsem pochválil. První třetina byla v celku vyrovnaná. Soupeři vyšla branka ze situace, kterou má nacvičenou. Na to jsem pak v šatně hráče upozorňoval, aby to dál pohlídali. Ve druhé třetině z dobrého postavení jsme dali na 2:1. A tak to mělo být. Důležité bylo, že kluci hráli disciplinovaně, a to nám hodně hrálo do noty. Třetí třetina byla tři nula, takže jednoznačně v náš prospěch. Ale Děčín hrál zápas velmi dobře. Ale my jsme čekali těžké utkání. Výsledek je pro nás hezký. Teď máme doma Vrchlabí, bylo celou dobu první, tak uvidíme. Žádný zápas není jednoduchý.

Za jablonecký tým nastoupili: HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek,( Hrstka ) – Mrkvička, Abraham, Pilař, Havelka, Pavlů, Čechura, Melovič, – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar, – Frk, Homolka, Babec-Nezbeda.

Branky a nahrávky: 11. Bříška (Plíhal), 33. Frk (Pilař, Homolka), 45. Abraham (Mrkvička, Bříška), 47. Homolka (Babec), 50. Maďar (Mulač, Pavlů) – 10. Kopta (Drašar). Třetiny: 1:1, 1:0, 3:0. Vyloučení: 2 : 2. Využití: 1 : 0.