Teprve sedmé domácí utkání v letošním ročníku druhé hokejové ligy přineslo plný bodový zisk jabloneckým Vlkům, když porazili hokejisty HC Děčín 4:2 (0:1, 2:0, 2:1).

Začátek zápasu přinesl vzájemné oťukávání a hru bez vážnějších akcí. Děčínští však byli lepší v bruslení a vypadalo, že ve výkonu domácích ke změnám k lepšímu nedojde a nepomůžou ani další nováčkové v dresu s vlkem – beci Šafář, Dostál, Drábek nebo útočník Hertl. Obrana byla děravá, několikrát pálili hosté sami před gólmanem a chyby ve vlastní třetině se kupily. Ve třinácté minutě projel hostující Luka mezi třemi bránícími hráči, objel branku, a než se stačil Láníček přemístit – 0:1.

Poprvé do tlaku před branku hostí se dostali Vlci paradoxně v závěru první třetiny při vlastním oslabení, kdy několikrát ohrozili jejich gólmana. „ Dosud špatné výsledky mrzí nejvíce nás hráče, první třetina byla špatná, a tak jsme si to v první pauze mezi sebou vyříkali, padala i sprostá slova, ale jsme rádi, že jsme dnes věrné diváky alespoň trochu potěšili,“ řekl po zápase kapitán Tomáš Kadeřábek.

Situace se opravdu ve druhé a třetí třetině otočila, hned v prvních vteřinách druhé části sice zazdil tutovku Kotrba, ale v dalším svém střídání již vyrovnal na 1:1. Zlepšený výkon korunoval ve dvanácté minutě brankou T. Kadeřábek, když dotlačil puk kousek za lajnu po nahrávce Svobody. V závěrečné třetině Vlci začali opět náporem, ale Děčínští využili brejku a srovnali na 2:2.

Nebylo mockrát v letošních domácích zápasech, co měli Vlci herně navrch. Tentokrát tomu tak bylo a z převahy se uvedla nová posila Šafář. Dal na 3:2. V patnácté minutě opět hosté ujeli a po faulu dostali možnost trestného střílení, ale exekutor při nájezdu s pukem tak vydatně míchal, až se dostal ze střeleckého úhlu.

Na posledních osmapadesát vteřin hosté odvolali brankáře, ale k puku se dostal J. Kadeřábek a do prázdné branky rozhodl. „Druhá a třetí třetina byla konečně dle našich představ, ale musíme se vyvarovat děr v obranné fázi. Závěr jsme stáhli na dvě lajny a konečně doma rozhodli o zisku tří bodů,“ spokojeně hodnotil zápas trenér Hamara.

Branky: 23. Kotrba (Hertl), 31. T. Kadeřábek (Svoboda), 51. Šafář (Kotrba), 60. J. Kadeřábek (Hertl) – 13. Luka (Štverák), 44. Valko (Stezka, Král). Rozhodčí: Vokřál – Frodl, Špůr. Vyloučení: 10:5. Diváků: 300. Sestava: Láníček – Svoboda, Duda, Pohl, Šafář, Drábek, Dostál – Měrtl, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Tondr, Kotrba, Hertl – Češka, Bílek, Stehno – Brokeš, Chamrád.