NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 2:3

Po rozbruslení bylo v jejich kabině slyšet unisono „Je hrozný vedro…“. Propocené dresy to potvrzovaly. Nic to ale nezměnilo na tom, že se od prvního hvizdu hrál hodně svižný hokej. Domácí celek začal zostra, Vlci ale nezaostávali a byli to oni, kdo se ujal vedení.

DLOUHO SE NERADOVALI

Bekhendem, spíše nahozením než střelou, překonal domácího gólmana Mulač. Radost z vedení si ale Jablonečtí neužívali příliš dlouho. Podobným způsobem a za pomoci teče několika bruslí zkušený domácí Stehlík o čtyři minuty později vyrovnal. A nesmlouvavý boj pokračoval. Jak později glosoval mladý útočník Vlků Švík: „Soupeř na nás vlítnul, bylo to těžký, ale zvládli jsme to …“

MLÁDÍ SE PROSADILO

Do druhé třetiny udělal hostující trenér drobné změny v sestavě. Švík se posunul do první formace a na střídačce zůstala čtvrtá útočná řada. Tempo utkání se však nezměnilo. V polovině zápasu pak šli Vlci opět do vedení, když se důrazem v těsné blízkosti branky prosadil po náhře Bříšky Nevyhoštěný. Těsné vedení si pak hosté udrželi i do poslední části hry. A byl to právě mladý Švík, který ve svém prvním startu v dospělém hokeji přidal další trefu do domácí sítě.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující gól. A takto to viděl úspěšný střelec: „Dostal jsem se do dobré lajny, Kamil (Bříška) a Nevy (Nevyhoštěný) mi hodně pomáhali. Dostal jsem za úkol být před brankářem. Pavlů to tam dobře nahodil a já to zpracoval a dostal do branky. 3:1, to je super.“ Na drama se ale zadělalo v 51. minutě. Unikající domácí útočník byl přibrzděný faulem a nařízené trestné střílení Eis proměnil. Domácí pak vrhli vše do útoku. I rozhodčí dobře věděl, kdo v jakých dresech hraje. Vlci v dramatickém závěru vedení uhájili a zaslouženě domů přivezli první tři body.

Třetiny: 1 : 1, 0 : 1,1 : 1. Branky: 13. Stehlík (Josefus,Loučka), 51. Eis – 9. Mulač (Abraham, Plíhal), 31. Nevyhoštěný (Bříška), 45. Švík (Bříška, Pavlů). Vyloučení: 3: 7, navíc Eis (Ny ) a Frk (Jbc ) 10 min osobní trest. Za Vlky: Jelínek – Čechura, pavlů, Mrkvička, Abraham, Havelka, Melovič, Šuráň – Nevyhoštěný, Bříška, Tejko – Mulač, Plíhal, Maďar – Babec, Homolka, Frk – Gecko, Švík, Kotyza