Vlci Jablonec – Vrchlabí 6:4
Třetiny: 4 : 1, 1 : 2, 1 : 1
Jablonec n.N. – I tentokrát zaplněné ochozy zimního stadionu, vynikající divácká kulisa a hokej vysoké kvality, takové byly atributy čtvrtého vzájemného utkání play off mezi domácími Vlky a Stadionem Vrchlabí. Po pondělním utkání vedli v sérii Vlci 2 : 1, a tak byli všichni v očekávání, zda se jim podaří proměnit první „mečbol" a postoupit do semifinále II. ligy. Odpověď na tuto otázku začali psát domácí borci velmi záhy. V čase 0:33 pálil od modré Čechura. Sice mimo, ale odražený puk od zadního mantinelu si našel Nevyhoštěný a z pravé strany překonal hostujícího Jelínka. Rychlé vedení Vlky nabudilo a za čtyři minuty se radovali podruhé. V přesilové hře stál na konci rychlé kombinace Tondr a jeho střela z voleje si našla odkrytou část branky hostí. V tu chvíli měli domácí navrch, i když soupeř se rozhodně nevzdával a jeho kontry byly hodně nebezpečné…
Jenže Vlci měli v brance pozorného Stejskala a v útoku Bříšku. Ten o sobě dal vědět již ve třetí minutě, když trefil břevno Jelínkovy branky. V čase 9:25 ale již mířil přesně, když mu kotouč posunul před brankou Pulec a jablonecký kanonýr pálil do míst, kam se Jelínek nestihl přemístit. Na ukazateli svítilo skóre 3 : 0 pro domácí.Nicméně početní a výborní fanoušci hostí svůj tým stále hnali kupředu a rozhodně ještě nabylo rozhodnuto.
Do druhé bojovně
Vlci ovšem byli při chuti a v 17. přidali další branku. A byl to opět Bříška, který sebral kotouč na polovině hřiště, protlačil se až před brankáře hostí a skóroval. V poslední minutě prvního dějství putoval na trestnou lavici Pavlů a hosté trestali. Dá se říci, že bleskově. Uběhlo pouhých pět vteřin z přesilovky a Urban prostřelil vše před sebou. Do kabin se tedy šlo za stavu 4 : 1. Očekávání urputného boje se ve druhé třetině zcela naplnilo. Vlci sice začali v podobném duchu jako v první třetině a ve 26. se nádherně z pravé strany trefil pod „víko" Demel. Poté měl možnost ještě vedení navýšit Bříška. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Jelínek ukázal rychlou lapačku. Jenže pak se chopili taktovky hosté.
Jejich důrazné napadání a dohrávání soubojů činilo domácím nemalé problémy. A neslo i svoje ovoce. Ve 27. ještě Stejskal po zázračném zákroku udržel stav beze změny. Ve 34. ale již na střelu Lenocha nestačil a Stadion snížil. Poté přišla série vyloučení v domácích řadách a hosté opět trestali. Na rozdíl dvou branek upravil skóre dělovkou od modré Klement. Tento rozdíl dával hostím naději, a tak se dohrávala třetina za jejich tlaku. Ten se také přenesl do poslední části hry. Vítr z plachet sebral hostům Tondr. Petrmichl pálil prudce od modré čáry a do rány šikovně vložil Tondr svoji hokejku. Jelínek byl proti tečované střele bezmocný a opět to bylo o tři branky. Konec však byl ještě daleko a Vrchlabí se nevzdávalo. Tím spíš, že pět minut před koncem opět Krakonošovi chlapci snížili. Procházku nechali domácí obránci zcela osamoceného mezi kruhy.Vlci však již žádné další zdramatizování nepřipustili a dotáhli zápas do vítězného konce.
Pětkrát vyhráli!
Čtvrtfinálovou sérii ukončili Vlci vítězným skórem 3 : 1 na zápasy. V této sezóně odehráli s Vrchlabím šest soutěžních utkání, z pěti odešli jako vítězové. I z toho nejdůležitějšího. S kým se utkají v semifinále, rozhodne páteční utkání mezi Kolínem a Žďárem. Doma uvidíme Vlky ve středu 16.března od 18 hodin. Ti všem fanouškům děkují za fantastické povzbuzování a kulisu, kterou by jim někdy mohl závidět i jablonecký fotbal. Vlci: Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pulec, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pilař – Šulc, Bříška,Tondr – Mulač, Demel, Nevyhoštěný – Homolka, Brokeš, Frk –Hric, Cadrik (jb)