HC Vlci Jablonec : HC Stadion Vrchlabí 6:2

Čtvrtfinále play off druhé ligy přivedlo na jablonecký led celek Vrchlabí. Soupeř Vlků  skončil v základní části soutěže jen těsně za nimi, bilance vzájemných zápasů byla v této sezóně vyrovnaná a navíc vzájemné zápasy mají vždy náboj derby. Lepší pozvánka na hokej pro fanoušky být nemohla a dal se očekávat pěkný, vyrovnaný zápas.

 Lépe do něho vkročili hosté, kteří se dostali do velké šance již na počátku druhé minuty, ale Hosnedl v domácí svatyni odolal. V sedmé minutě utkání pak přišla přesilovka Vlků a s ní vedoucí branka Vlků. Na konci pěkné kombinace byl střílející Demel. Po obdržené brance hosté zvýšili aktivitu, v šanci se ocitl Filip i největší hvězda hostí Jan Hlaváč. Hosnedla však nepřekonali . A tak se šlo do kabin po první třetině za těsného vedení Vlků.

Hned v úvodu druhé části mohlo Vrchlabí vyrovnat, pokus Radka Pilaře (bratr jabloneckého Petra ) domácí gólman vyrazil. Téměř z protiútoku pak udeřili Vlci a Brokešův pokus si našel cestu za záda hostujícího Jelínka. Dvoubrankové vedení domácím vydrželo přesně 34 vteřin a Pšurný snížil na 2:1. Šance se poté rodily na obou stranách, oba gólmani však odolávali. Změnu přinesla další přesilová hra Vlků při vyloučení Pojkara. V ní unikl hostující obraně Demel a zvýšil vedení Vlků na 3:1 . To mohl ještě navýšit o několik minut později Lukáš Tondr. Ve vyložené pozici ale zaváhal, stejně jako později Peřina. V dobré pozici pálil nepřesně i hostující Šťastný. Poté se znovu ocitl v šanci Tondr, mířil ale mimo odkrytou branku. Ve 39. minutě pak při hře 4 na 4 se prosadil hostující Bláha a jeho střela znamenala, že se po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 3:2 . To se změnilo po necelých čtyřech minutách hry v poslední třetině.

První zápas čtvrtfinále play off 2. ligy ledního hokeje skupiny Střed + Západ se odehrál 14. března na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou. Utkaly se týmy HC Vlci Jablonec nad Nisou a HC Stadion Vrchlabí.Opět přišla přesilová hra Vlků a v ní třetí trefa hrajícího trenéra domácího celku Demela, který změnil stav na  4 : 2 . Rušný hokej pokračoval , šanci měl hostující Hlaváč stejně jako domácí Babec a Havlas. S nebezpečnou ranou hostujícího Procházky si pak se štěstím poradil Hosnedl. A v 54. minutě domácí přidali další branku – Lukáš Tondr nalezl přesnou přihrávkou Víška a ten propálil hostujícího Jelínka. Chvilku na to mohl čtvrtoiu branku v utkání zaznamenat Demel, v rozhodující chvíli mu ale kotouč přeskočil přes hokejku.  V pohodě hrající Vlci pak přidali v úvodu 59. minuty šestou branku Brokešem a dotáhli první utkání čtvrtfinálové serie k výraznému vítěznému konci. Hvězdou utkání pak byl jednoznačně se třemi vstřelenými brankami Tomáš Demel. Další zápas čeká Vlky již v pátek na ledě Vrchlabí.

Trenér Vrchlabí Petr Hlaváč: „Prohráli jsme zaslouženě, domácí byli lepší v pohybu, v osobních soubojích, ve všem. Dneska víc chtěli. Teď ale musí Jablonec ještě dvakrát vyhrát a my se mu to pokusíme hodně znepříjemnit.“

Hrající kapitán Vlků Tomáš Demel: „Hráli jsme výborně, přesně podle toho, jak jsme si řekli, dodržovali jsme taktiku, měli jsme víc šancí a zasloužili jsme si vyhrát. Favorité ale v této sérii určitě nejsme. Byli jsme v tabulce hned vedle sebe. Chceme každý zápas vyhrát a uvidíme, jak to dopadne.“

Třetiny: 1:0, 2:2, 3:0

Branky: 8. Demel (Nevyhoštěný), 22. Brokeš (Pilař,Pulec), 27. Demel , 44. Demel (m. Tondr), 54. Víšek (L.Tondr), 59. Brokeš (Pilař)  - 23.Pšurný (Pojkar,Jirků), 39. Bláha (Šimoníček)

Sestava Jablonce: Hosnedl (Petruželka) – Dravec, Tondr M., Čechura, Pavlů, Pulec, Pilař, Zeman – Víšek, Havlas, Tondr L. – Demel, Peřina, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec - Homolka