Už od úvodu to vypadalo, že fanoušci uvidí boj o body. Jenže v osmé minutě překvapil po vyhraném vhazování brankáře Jelínka rychlou střelou Horáček a hosté šli do vedení. Vlci bojovali, do šancí se však nedostávali, i tak to ale na vysokou prohru nevypadalo. Jenže pak vstoupil do vývoje zápasu sudí Glanc. Nejprve v 17. minutě vyloučil domácího Maďara za faul, který viděl jen on a vzápětí za něco, co na tribunách nikdo nechápal, Špačka. A přesilovku pět na tři Vrchlabí dokonale využilo ke vstřelení další branky a v pokračující přesilovce pak ještě zvýšilo. Vše se událo po perfektně sehraných kombinacích. Otřesení Vlci pak nedokázali bránit rychlé kombinace hostí, a tak končila první část utkání za stavu 0 : 5!

Vypadalo to na debakl. Ve druhé třetině vystřídal Jelínka v domácí brance Leško, Vlci hru vyrovnali, možná i proto, že hosté zvolnili. Hrál se ale svižný hokej a domácí Abrahamem ve 27. minutě vykřesali naději na korekci výsledku. A i v úvodu poslední třetiny byl vývoj utkání podobný. Vlci korigovali na 2 : 5 po střele Pavlů. Jenže hosté opět přešli do vyšších obrátek a po pěkných kombinacích ještě do konce zápasu přidali tři góly.

Vlci si tak z domácího ledu odnesli vysokou prohru a kromě ní i pocit křivdy, že do vývoje vstoupil v první části rozhodčí vylučováním. A to hosté dokázali využít. K dalšímu utkání cestují jablonečtí hokejisté v sobotu do Tábora, kde je čeká opět velmi těžký soupeř z čela tabulky.

HC Vlci Jablonec - HC Stadion Vrchlabí 2 : 8 (2 : 5, 1 : 0, 1 : 3)

Branky a nahrávky: 27. Abraham (Maďar, Foerster), 43. Pavlů (Kapička, Špaček) – 8. Horáček (Duchan), 17. Chrtek (Urban, Hlaváč), 18. Tatar (Bláha), 19. Chalupa (Chrtek, Urban), 20. Bláha (Cerman, Kozák), 47. Bláha (Chrtek, Chalupa), 57. Jirků, 60. Bláha (Chrtek, ChalupHC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Leško) – Starý, Kollert, Pavlů (C), Abraham, Had, Koutecký – Špaček (A), Jursa, Maďar, Brokeš (A), Dospěl, Foerster, Kačírek, Kapička, Bouřil
Trenér: Jan Šuráň

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Abrahám) – Kerekanič, Kynčl, Horáček, Kaštánek, Bendík (A), Fiala, Duran, Perička – Kozák, Chrtek, Urban (C), Cerman, Tatar, Hlaváč, Duchan, Chalupa, Jirků, Bláha (A), Šedivý, Šlaicher
Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Glanc – Brož, Motl