Středeční zápas ale zdaleka nebyl pro Vlky tak jednoznačnou záležitostí, jak by napovídal výsledek. Byli to spíše domácí, kteří měli na ledě více ze hry a nacházeli se v útočném pásmu rozhodně častěji než hosté.

A tak se hostující gólman Štěrba ocitl od úvodního hvizdu zápasu pod palbou a již v desáté minutě měl na svém kontě devět úspěšných zákroků.
Jenže i tentokrát prokázal, že jej začátek soutěže zastihl v dobré formě a své spoluhráče podržel.

S postupem času pak přeci jen Vlci srovnali krok se soupeřem a ve 13. minutě udeřili. Tondr si v blízkosti branky vyměnil kotouč s Kapičkou, sám u pravé tyče na Zikmunda v brance Děčína nevyzrál, ale našel za brankou u druhé tyče Kadeřábka a ten zasunul zezadu puk do odkryté části branky.

Obdržená branka domácí trochu zmrazila a Jablonečané hubený náskok do konce třetiny v pohodě uhájili.

Do druhého dějství opět vstoupil Děčín ve svižném tempu a v čase 21:21 zachránila hosty od pohromy pravá tyčka Štěrbovy svatyně. Když se ale zdálo, že je otázkou času, kdy dojde k vyrovnání, Vlci udeřili podruhé.

Po levé straně vyrazil do rychlého brejku Tondr, přesnou nahrávkou našel najíždějícího Kapičku, a ten tečí poslal kotouč pod horní tyč domácí branky – 0:2.

Děčín se pokusil o okamžitou odpověď, samostatný únik domácího útočníka ale zlikvidoval pozorný „Eddie“ Štěrba. A přišlo na řadu otřepané nedáš – dostaneš. Měrtl našel dlouhou přihrávkou Stehna, ten se dostal za záda domácích beků a přesnou střelou po ledě našel skulinku mezi Zikmundovými betony.

Během jedné a půl minuty tak viděli diváci dvě branky v domácí síti a jednu zlikvidovanou šanci na druhé straně hřiště. Zcela určitě by byli raději, kdyby tomu bylo obráceně. Vývoj zápasu tak vzal vítr z plachet děčínských hokejistů a Vlci svůj náskok i přes občasná okénka v obraně do konce třetiny udrželi.

Poslední část hry měla podobný začátek, jako ta druhá, tentokrát však byli domácí úspěšní. Po závaru před hostujícím brankářem využil malého důrazu obránců ke skórování Oliverius, který se trefil nad Štěrbovu vyrážečku.

Atmosféra na ledě poté trochu zhoustla a hra se přitvrdila. Na to vyloučením doplatili hlavně hosté, a tak se domácím nabídla možnost zvratu, když ve 48. minutě hráli přesilovku 5 na 3. Jablonečtí ale dokázali i tuto situaci ustát a na ledě se rozpoutal boj o každý kotouč.

Dvě minuty před koncem sáhli domácí ke hře bez brankáře, jejich zoufalou snahu o skórování zmrazil Šesták, který vybojoval na vlastní modré kotouč, prodral se přes bránící hráče domácích a do prázdné branky pečetil výsledek zápasu.

Po třech odehraných zápasech mají Vlci osm bodů, o další budou bojovat v sobotu na ledě pražské Kobry. Na domácím ledě se pak představí v úterý 28. září v derby proti České Lípě.