Roudničtí, i když jsou na posledním místě tabulky, tak poslední čtyři domácí zápasy vyhráli a vzhledem k tomu, že se letos ze druhé ligy nesestupuje, hrají závěr soutěže v klidu.

V první třetině byli domácí lepší a také šli brzy do vedení, ale další příležitosti již neproměnili. Největší šanci promarnili Roudničtí při dvojnásobné přesilovce trvající téměř devadesát vteřin, a tak Vlci jejich marnivost trestali.

Nejdříve se tradičně prosadil nejlepší současný střelec Vlků Mrňa a ke konci třetiny Jablonečtí využili Stehnem svoji první přesilovku pět na čtyři a do šatny odešli za vedení 2:1. V prostřední třetině domácí měli převahu, promarnili několik šancí i nájezdů na Blažíčka, který svůj tým podržel. Jediný gól vstřelili jablonečtí hokejisté a odskočili na rozdíl dvou branek.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala, ale hned v úvodu Roudničtí vstřelili kontaktní gól. Zodpovědnou obrannou hrou s rychlým přechodem do útoku si hosté budovali pozici k rozhodujícímu ataku. A ten přišel při vlastním oslabení, kdy ujel Pavel Mrňa a rozhodl utkání.

„Ve druhé třetině jsme měli kliku, ale ve třetí už jsme zápas kontrolovali,“ řekl vedoucí týmu Vlků Josef Březina.

Branky: 4. Jakeš (Bříza), 45. Hatas (Jakeš) - 10. Mrňa (Měrtl), 19. Stehno (Měrtl, Knesl). 33. Chamrád (T. Kadeřábek, J. Kadeřábek), 58. Mrňa (Stehno). Vlci: Blažíček – Zeman, Müller, Petrmichl, Knesl, Duda, Drábek – Tondr, Liška, Kotrba – Měrtl, Mrňa, Stehno – Chamrád, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek.