Oba celky jsou již od zahájení ligy na chvostu tabulky a těsná výhra domácím dopomohla přeskočit jablonecký tým, když se mu bodově vyrovnali a lepším brankovým poměrem se dostali na předposlední místo.

Po šedesáti minutách z utkání nevzešel vítěz a tak následovalo prodloužení, ve kterém se hraje čtyři na čtyři a případné vyloučení dává soupeři větší šanci. To se také stalo, po minutě byl za háček vyloučen Chamrád a po další minutě domácí rozhodli o bodech – domácí dva, Vlci jeden.

Do zápasu vstoupili Jablonečtí lépe, prvních deset minut si vytvářeli šance a dokonce v desáté minutě ujel domácí obraně Tondr, ale neproměnil. Když už se schylovalo k bezbrankové třetině, dvanáct minut před koncem Roudničtí skórovali.

Druhá třetina byla vyrovnaná a bez branek, v posledních vteřinách ujela jablonecká trojice, ale Chamrád nedal. V poslední třetině začaly padat branky, nejdříve skóroval jablonecký T. Kadeřábek, který srovnal na 1:1.

Roudničtí však z tlaku vstřelili gól na 2:1, ale po necelé minutě mladší z bratrů Kadeřábků Jan srovnal. Po celý zápas byli na obou stranách skvělí brankáři a tak se rozhodovalo až v prodloužení, ve kterém byli domácí šťastnější.

„Bohužel, hráli jsme bez druhé lajny, která nás v minulých zápasech držela, nemocní jsou Kotrba, Hertl a nenastoupil Knesl. Nedáváme góly z jasných šancí, pak se těžko vyhrává,“ konstatoval trenér Vlků Tomáš Hamara.

Branky: 20. Kala (Jakeš), 50. Sailer (Novák, Szakál), 62. Sailer (Woš, Szakál) – 43. T. Kadeřábek (J. Kadeřábek), 51. J. Kadeřábek (T. Kadeřábek). Rozhodčí: T. Würtherle – Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. HC Vlci Jablonec: Láníček – Svoboda, Duda, Pohl, Šafář, Drábek, Dostál, Müller, Knesl – Měrtl, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Tondr Brokeš, Stehno – Češka, Bílek, Chamrád – Peřina.