Bez čtyř hráčů základní sestavy nastupovali jablonečtí hokejisté k dalšímu utkání II. hokejové ligy. Soupeřem jim byl mladý, ambiciózní celek Letců z Letňan. Ve velmi improvizované sestavě domácí hráči dokázali držet krok s dobře bruslícím celkem hostí. Rozhodujícím faktorem pro vývoj zápasu byla větší zkušenost na straně Vlků. Po bezbrankové první třetině se ale ve druhé části ujali vedení hosté.

HC Vlci Jablonec - HC Letci Letňani 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)

Vlci však dokázali během minuty vyrovnat a za další dvě minuty otočili vývoj zápasu. Zdaleka však nebylo vyhráno, Letci dokázali srovnat krok a stejně tak dokázali odpovědět na další vedoucí branku Jabloneckých. Za stavu 3:3 se nastupovalo do třetí části zápasu. V té, po osmi minutách hry, poslal Vlky do vedení přesnou trefou Lukáš Tondr. Těsné vedení pak domácí bránili až do poslední minuty. V té hosté odvolali brankáře, výhoda jim však nepomohla a naopak Brokeš střelou do prázdné branky zpečetil výsledek na konečných 5:3.

Trenér Vlků Tomáš Demel: "Nastupovali jsme oslabení a v hodně improvizované sestavě. Tak to ale někdy bývá, že se sestava slepí na poslední chvíli. Kluci se dali dohromady a odehráli zápas výborně. I když tam bylo pár horkých okamžiků, hráli dobře. Není to lehké odehrát celé utkání jen se dvěma obranami a v podstatě na dvě lajny.

Trenér Letců Aleš Totter: "Byla to zasloužená prohra. Dneska jsme to nebyli my. Měli jsme, díky systému soutěže, čtrnáct dnů pauzu. I když jsme bojovali až do konce, dneska jsme si nic nezasloužili. Věřím, že se tým z toho poučí. V sobotu nás čeká derby, tak věřím, že to bude o hodně lepší. Za stavu 4:3 jsme měli několik šancí, ale domácí brankář chytal výborně."

Sestava Vlků: Hosnedl - Pilař, M. Tondr, Čechura, Moravec - L. Tondr, Brokeš, Mulač, Víšek, Havlas, Gecko, Zeman, Peřina, Babec

Sestava hostů: Hamalčík - Gebell, Kučera, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Chvála, Saňa - Honetschläger, Švarc, Prchal, Dyrynk, Kadane, Volek, Kučera, Kotyra, Horák, Havlůj, Lojka, Prchal