Zápas přitom nezačal pro hosty špatně, v 8. minutě se ujali vedení. Jenže vedení trvalo jen 4 minuty, pak se po delší odmlce trefil Kapička a stanovil třetinový stav na 1:1.

Druhé dějství však jakoby nastoupil jiný Jablonec a začal se více tlačit do útoku. Ovšem i na druhé straně se několikrát zapotil Štěrba. Podstatné momenty se odehrály mezi 28. a 30. minutou. V té době Jablonec skóroval hned čtyřikrát a odskočil Klatovům na stav 5:1. Navíc Stehno skóroval dvakrát během jedné minuty. Pak poslal sudí Vlky do třech a hosté svou dvojnásobnou přesilovku využili a snížili na 5:2.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta druhá, jen vyloučených přibývalo na obou stranách včetně několika osobních trestů. Šestá branka Vlků na sebe nenechala dlouho čekat a ve 45. minutě se trefil Měrtl. Sedmý zásah přišel v 52. z hole Abrahama a následoval druhý gól Dudy a tečku na ukazateli skóre udělal Šesták v 58. minutě.

Na výsledku se velkou měrou podepsal Duda, který dal dva góly a na dvě branky přihrával.

HC Vlci – HC Klatovy
9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 12. Kapička (Beránek), 28. Petrmichl (Beránek), 28. Duda (Měrtl), 30. Stehno (Šejnoha), 30. Stehno (Měrtl, Duda), 45. Měrtl (Šesták), 52. Abraham (Tondr, Kapička), 53. Duda (Šesták), 58. Šesták (Duda, Abraham) – 8. Švík (Kajer, Kepl), 32. Kajer (Švík, Maxa). Vyloučení: 11:12, navíc Švík a Mainer (oba KLT) 5 min + do konce utkání, Jež (KLT) a Petrmichl (JAB) 10. min., Stehno (JAB) a Kocman (KLT) do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 9:2.
Jablonec: Štěrba – Hanousek, Duda, Abraham, Beránek, Petrmichl, Pulec, Vozka, Měrtl, Šesták, Stehno, Zeman, Šejnoha, Rudiš, Peřina, Brokeš, Tondr, Kapička, Kadeřábek.
Klatovy: Jež (30.Hruška) – Fiala, Zeman, Mainer, Kašpar, Černý, Straka, Kajer, Maxa, Vondryska, Špaček, Špindler, Kepl, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban, Trojan, Babka.