HC NED Nymburk : HC Vlci Jablonec 1 : 5
Play off druhé ligy nabralo své zběsilé tempo, a tak po jednom dni odpočinku vyráželi jablonečtí hokejisté na led Nymburka. Rozměry hrací plochy než ty jablonecké (ty jsou minimální povolené) vzbuzovaly v táboře Vlků jisté obavy.

Ty však šly rychle stranou. Již v počátku 4. minuty se proháčkoval až před domácího gólmana Pavlů a otevřel skóre zápasu. Lepší úvod si snad ani nemohli hosté přát a za minutu a půl bylo na jejich lavičce ještě veseleji, když se s důrazem prosadil před domácí brankou Homolka a dal na 2:0 pro Vlky. Domácí borci sice neskládali zbraně, jejich snahy ale končily u výborného Stejskala. Na počátku 13. minuty byl faulovaný Babec a s „vyhozeným" ramenem pro něho zápas skončil. A Vlci hráli přesilovku.

V ní našel Zeman přesnou nahrávkou zpoza branky Mulače a ten se poprvé v utkání zapsal do listiny střelců. Tříbrankové vedení po první třetině nečekal v táboře hostí nikdo, nicméně do konce zbývalo ještě hodně času a domácí se rozhodně nevzdávali a dál hrozili v nebezpečných výpadech. A Stejskalovi přibývalo na kontě úspěšných zákroků. Podobně se snažil i jeho protějšek, ten ovšem musel ve 36. minutě kapitulovat. Stalo se tak v přesilovce Jablonce a branka byla dost kuriozní. Mulač tečoval střelu Brokeše a kotouč pomalým obloučkem přeletěl Brázdila v domácí brance a zapadl za jeho záda.

Stav 4 : 0 se změnil hned v úvodu třetí třetiny. Domácí, ač v oslabení, na Vlky „vlítli a po patnácti vteřinách překonali Stejskala. A jejich tlak pokračoval, zatímco obrana Vlků si složitou rozehrávkou připravovala horké chvilky. V těchto chvílích svůj tým několikrát podržel opět brankář Stejskal.

Tlak domácích se stupňoval, branku ale vstřelili hosté. Ve 47. minutě vyjel domácí Krofta daleko do pole, chyboval ale v rozehrávce a důrazný Frk se zmocnil kotouče, posunul jej najíždějícímu Mulačovi a ten do prázdné branky zvýšil na 5 : 1 pro hosty. Přesnou ranou tak završil svůj hattrick!

Šance na snížení pak několikrát domácí nevyužili a stejně tak se jim nepodařilo změnit stav ani z trestného střílení poté, co právě Mulač podrazil unukajícího Dyrynka. Ten pak sám prováděl nájezd, ovšem v koncovce nebyl přesný.

Do konce utkání se tak již stav nezměnil a Vlci si odvezli cenné vítězství z ledu soupeře. V serii tak vedou 2 : 0 a další utkání je na pořadu již ve středu 1. března v Jablonci. Rozhodně se v něm dá očekávat opět urputný boj, protože Nymburk bude chtít zvrátit pro něj nepříznivý vývoj play off. Herní kvality toto mužstvo určitě má. A domácí také! Tak je přijďte povzbudit, začátek je v 18  hodin na jabloneckém zimním stadionu.
Třetiny: 0 : 3, 0 : 1, 1 : 1
Branky: 41.Kříž ( Stehlík) - 4.Pavlů (Havlas), 5. Homolka (Moravec,Demel),14 Mulač (Zeman), 36. Mulač (Nevyhoštěný,Brokeš), 47. Mulač (Frk)
Vyloučení: 8 : 9 Využití : 0 : 2 V oslabení :1 : 0

Sestava Vlků: Stejskal (Vích) – Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Zeman,Pilař, Bílek – Havlas,Bříška,Nevyhoštěný – Homolka,Demel,Babec (13.Pulec) – Mulač,Brokeš,Frk – Gecko,Hubáček,Švík.