Po dvou porážkách na ledě soupeřů potřebovali ve druholigové soutěži domácí borci plně bodovat, a to se jim suverénně podařilo, když přehráli HC Klatovy 9:4 (4:0, 5:4, 0:0).

Již od prvních minut bylo patrné, že Vlci půjdou tvrdě za svým cílem. Rychle bruslili, dařily se jim kombinace a z jedné takové povedené se ujali vedení brankou nejmladšího hráče na ledě osmnáctiletého jabloneckého odchovance Tomáše Brokeše, který hrál teprve druhý zápas za áčko a poprvé na domácím ledě. Po chvilce se krásně protáhl třetinou hostí Špak a zvýšil na 2:0.

Tomuto zkušenému bekovi návrat do dresu Vlků svědčí, chytil formu a podává kvalitní výkony. V první třetině Klatovští bruslením připomínali partu odborářů, a tak vyfasovali ještě dva góly. V další části hry všichni přítomní očekávali pokračování gólostroje domácích, ale to byl omyl. Hosté využili nesoustředěnosti jabloneckých Vlků a během pěti minut nastříleli tři góly a snížili na rozdíl jediné branky. Následně si domácí uvědomili, že výhra se dostaví jen za cenu pokračování výkonu z první třetiny a za devadesát vteřin se zapsal do listiny střelců Bříška, kterému zpoza branky namazal Kapička. Za necelou minutu se po přestřelce trefil Skalický a vyhnal téměř dvoumetrového brankáře hostí Ježe z klece na střídačku – 6:3. Chudák druhý gólman Tvrdík si na ledě nezahrál ani pět minut.

V čase 33:13 dostal první gól, v pořadí sedmý v síti Klatov a dalších třicet vteřin ještě dva a šel se také posadit a vrátil se nervózní Jež. Čtvrtý gól ve druhé třetině vstřelili hosté při dvojnásobné přesilovce a snížili tak na 9:4.

Ve třetí třetině se očekávala desítka, ale po dosavadní brankové úrodě se neurodilo ani na jedné straně. Domácí nevyužili několika přesilovek, ani tu za krosček klatovského brankáře Ježe, který neunesl vysokou porážku. Ten byl u mely před brankou, která znamenala v posledních minutách přesilovku Vlků pět na tři, ale domácí fandové se desítky nedočkali.

„Jsme rádi, že jsme splnili cíl pro dnešní zápas, a to vyhrát. Kromě asi osmiminutového výpadku jsme nehráli špatně, rychle jsme se vzpamatovali a rozhodli zápas. Jsem rád, že se dobře uvedl mladý Brokeš, ale i další mladíci odvádějí dobré výkony - Skalický, Špalek, Bacovský i hostující liberecký junior Hataš se dnes představil spolehlivou hrou v obraně. Hráči se také mohou dlouhodobě spolehnout na výkony kvalitního brankáře Hanouska,“ shrnul dosavadní výkony svých svěřenců trenér Ivo Svatoš.

Branky: 6. Brokeš (Gajda, Drak), 8. Špak (Kapička, Bacovský), 16. Ulrych (Kapička), 17. Špalek (Protivný), 30. Bříška (Kapička), 31. Skalický, 34. Skalický (Špalek), 34. Měrtl (Stehno), 34. Bacovský (Kapička, Bříška) – 24. Maxa (Švík), 27. Švík (Holub, Mainer), 28. Dorňák (Mainer), 35. Setíkovský (Hobl, Holý). Rozhodčí: Kareš – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:16. Využití: 1:2. Diváků: 290.
HC Vlci Jablonec: Hanousek – Beránek, Duda, Špak, Ulrych, Chládek, Gajda, Klouček, Hataš – Měrtl, Kadeřábek, Stehno – Bacovský, Bříška, Kapička – Zeman, Brokeš, Drak – Protivný, Špalek, Skalický.