Mostečtí lvi – Vlci Jablonec 4:7 (1:3, 2:4, 1:0)

„Třicet minut jsme hráli výborně. Za stavu 6:2 to bylo ještě bez problémů. Pak se hra trochu rozházela díky vylučování. Byli jsme ale půl hodiny určitě lepší a vítězství bylo zasloužené,“ uvedl trenér Jablonce Petr Vyskočil.

DISCIPLÍNA MUSÍ BÝT

Soupeř, stejně tak jako Jablonec, si ve druhé skupině vede velmi dobře. Takže Vlci tímto duelem získali i hokejové srovnání v rámci skupin. Trenér uvedl, že se občas jeho tým dostával do zbytečného vylučování. „V tom máme určitě rezervy a to musíme zlepšit, týká se to herní disciplíny,“ uvedl kouč a prozradil, že dal mužstvu volno v neděli i v pondělí. Na ledě se sejdou v úterý, středu a pátek, aby se po delší době v sobotu 24. listopadu v 18 hodin opět představili na domácím ledě. „Čeká nás Děčín, opět je to soupeř z druhé skupiny. Kluci se musí dát trochu dohromady. Pauza jim určitě přijde vhod. Připravíme se tak, abychom naše fanoušky potěšili,“ zdůraznil trenér.

Vlky diriguje nejen trenér, ale také kapitán. Tím je bývalý profesionál Tomáš Plíhal, který k zápasu řekl: „Hrálo se nám dobře, dobře jsme začali. Z šancí, které jsme měli, jsme dali gól. Pak už jsme zápas kontrolovali,“ uvedl kapitán mužstva. Zmínil také chvilkový tlak soupeře, když Jablonec udělal pár chyb a nechal se vylučovat. „Kamil Bříška dal dneska dva góly. Kluky nebylo třeba moc uklidňovat, teď hrajeme a dáváme góly, tak je pohoda,“ zhodnotil atmosféru bývalý profesionál a také zdůraznil, že se na domácí fanoušky už tým těší.

MĚLI I KOUSEK ŠTĚSTÍ

„Stálo při nás taky trochu štěstí, když soupeř nastřelil dvakrát tyč. Na začátku jsme hráli opatrně, možná až příliš,“ zhodnotil začátek duelu Karel Hornický, sportovní sekretář HC Vlci Jablonec, ale dodal, že situaci ustáli, pak využili přesilovku pět na tři. „Byli jsme lepší, chvíli se to strhlo ve zbytečné strkanice. Poslední třetina se dohrávala spíš z povinnosti. V ní jsme ještě měli několik šancí, které jsme nevyužili. Naopak domácí dali jednu branku, když jsme je trestuhodně nechali na kotouči před vlastní bránou,“ připomenul Karel Hornický.

Třetiny: 1:3, 2 : 4, 1 : 0. Branky a nahrávky: 8. Kýhos (Kuncl), 25. Mical (Vašíček, Urbáněk), 36. Přeučil (Kýhos, Mála), 49. Vašíček (Urbánek) – 12. Babec (Nezbeda, Frk), 12. Bříška (Plíhal), 19. Mrkvička (Plíhal, Bříška), 23. Homolka (Bríška), 24. Pavlů (Brokeš), 28. Bříška (Plíhal, Abrahám), 32. Brokeš (Maďar) . Vlci: : Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka – Plíhal,Bříška,Tondr – Nezbeda, Homolka, Babec, – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk