Ve třiadvacátém kole druholigové soutěže prohráli Vlci v Rokycanech s místním HC Průmstav Develop 2:3 sn (0:2,1:0,1:0 – 0:0). V roli mírného favorita měl vstoupit na rokycanský led HC Vlci a opravňovalo jej k tomu nejen lepší postavení v tabulce, ale i fakt, že domácí v posledních deseti zápasech odešli vždy poraženi.

První třetina se hostům vůbec nepovedla, špatně bruslili i kombinovali a dopustili se dvou hrubých chyb, které domácí trestali k vytvoření dvoubrankového náskoku. Hned v šesté minutě pustili do akce dvojici Hrubý, Pavlis na jejíž zakončení byl Hanousek krátký. Podruhé skórovali domácí v přesilovce o tři minuty později a po celou první třetinu byli lepším týmem.

Do další fáze zápasu stáhl trenér Svatoš svoje hráče do tří útoků, když nechal sedět mladíky Hataše, Špalka, Protivného a Skalického, čímž se mu podařilo hru vyrovnat. Snížit na kontaktní gól se Vlkům podařilo hned v první minutě druhé třetiny, kdy Měrtl využil přesilovku. Na vyrovnání si jablonečtí hokejisté v dalším průběhu vytvořili poměrně dost šancí, ale výsledkem byly jen dvě tyčky a břevno klece rokycanského gólmana. Srovnat skóre se přece jen podařilo bojovníkem Kapičkou, ale i když do konce normální hrací doby zbývalo více jak devět minut, nikomu ze soupeřů se rozhodnout nepodařilo.

V nastavení měli Jablonečtí nahnáno, protože museli ubránit sto vteřinovou přesilovku domácích borců, což se podařilo. Samostatné nájezdy jsou vždy loterie a o zisku většího počtu bodů rozhodl domácí Špaček, který jako jediný šanci využil. Jablonecké trio Špak, Bříška a Kapička zůstalo, bohužel, bez úspěchu.

„První třetinu jsme zahráli opravdu velmi špatně, následně po stažení na tři útoky jsme se zlepšili, hru vyrovnali, ale chybělo třeba i štěstí při zakončení,“ hodnotil hru Vlků jablonecký trenér Ivo Svatoš.