Generální manažer HC Vlci David Bartel: „I když se říká, že naděje umírá poslední, tak Kobra nám Tomáše Plíhala na další hostování neuvolní. Prezident Kobry s námi nekomunikuje. Nevím, na čem se spolu domluvili, ale nám to komplikuje další plány. Vím, že Tomáš by rád působil v Jablonci, nejen kvůli hokeji, ale také z osobních důvodů. Jeho další působení v Česku je ale v rukou vedení Kobry. Když nebude hrát za ni, tak si v Česku nezahraje třeba vůbec nikde. Plíhal teď stojí před rozhodnutím, buď budu hrát v Kobře nebo doma nikde. Pokud nechce ztrácet čas a čekat, jestli ho Kobra k nám uvolní a pokud chce hned dál hrát hokej, pak jediné řešení je odchod do Německa. Pro nás je to rozhodnutí špatné. Bez něj to na ledě nejde a další situace v tabulce bude pro nás těžká. Zůstane nám ale další kvalitní posila, Nevyhoštěný. A možná se vrátí Frk nebo Abrhám… Důležité je, že jsme s Tomášem Plíhalem už domluvení na další sezónu. Jak sám řekl, už nechce cestovat několikrát týdně na pražskou Kobru. Jablonec mu vyhovuje.“

Dorostenci TJ Bižuterie si  na turnaji v jablonecké hale  poměřili síly s několika ostatními týmy z kraje
FOTO: Jablonecká Městská sportovní hala hostila krajskou soutěž kadetů juniorů

Hokej není ve svém zákulisí jednoduchý. Jablonečtí už mají za sebou jednání ohledně další posily, Abrháma. Ale stejně jako Plíhal, ani jeho vedení Nové Paky, za kterou aktuálně hraje, ho v průběhu sezóny nepustí. Jeho odchod by kádr značně oslabil.

Doma si nezahraje

Tomáš Plíhal: „Bohužel, v Jablonci mám smůlu. Kobra mi už neprodloužila hostování. S vedením Kobry, panem Šebou, jsem jednal, stejně tak i pan Bartel. Ale skončilo to tak, že: buď v Kobře nebo u nás nikde. V Čechách je možné, že vás může klub takto držet, a to i v případě, že s ním nemám smlouvu. Do 30.4. si mne pražský klub koupil, jinak jsem totiž hráčem Třince. Do Jablonce mě poslal na hostování, které mi už skončilo. A na moje otázky, jestli můžu hrát v Jablonci, zní jeho odpověď ne. Jediná možnost pro mne, když chci dál hrát hokej, je hrát v zahraničí. Tam můžu odejít kdykoliv, bez ohledu na souhlas ostatních. Přestupový termín v zahraničí je už 31. ledna, tak se snad situace během dalšího týdne vyřeší k mé spokojenosti. V příští sezóně chci ale za Vlky hrát.

První sáňkařský Svijany Cup
Už zase chystají otevřený závod v přírodním sáňkování Svijany Cup

Miloslav Šeba, prezident HC Kobra Praha: „Fanoušky Vlků můžete informovat, že právě dnes (28.1.) přišla transfer karta, že Tomáš Plíhal odchází do německého Lanshutu.