Domácí se sice ujali po minutě hry vedení, ale za Vlky srovnal Nevyhoštěný. Pak se hrál pěkný a oboustranně útočný hokej. Jenže v závěru první části se Vrchlabští dvěma slepenými góly dostali do vedení. Vlci ve 26. minutě vykřesali naději po střele Víška. Jenže ve snaze srovnat krok se věnovali více útoku a zapomínali na obranu. A dobře hrající domácí každé zaváhání neúprosně trestali. Během tří minut přidali další tři branky a skóre začalo dostávat pro hosty hrozivé rozměry. Po šestém gólu už Hosnedl přenechal své místo v brance Petruželkovi.

PREMIÉRA MU NEVYŠLA

Ten si odbyl zápasovou premiéru. Určitě si ji ale představoval jinak. Rozjetý celek Vrchlabí naplno využíval svého střeleckého štěstí. Ani za velmi nepříznivého stavu nehodlali Vlci hodit flintu do žita. Jenže přesnost v zakončení jim, na rozdíl od Vrchlabských, scházela. A protože nedůrazu v jejich obraně nebyl konec, na konci druhé části bylo na ukazateli skóre 9:4.

Ke zlepšení situace nepomohl ani Víškův hattrick. Do poslední části hry vkročili hosté opět s Hosnedlem v brance a s předsevzetím zmírnit porážku. „Postrádali jsme ale přesnou mušku. A v pohodě hrající domácí dokázali bez větších problému přečkat i více než minutové oslabení o dva hráče. Pro oko nezaujatého diváka se na ledě odehrával pěkný, útočný hokej.

TEĎ JE ČEKÁ VRCHLABÍ

„Pro fandu Jablonce to byl ale bohužel hokej s tragickým koncem,“ uvedl k zápasu vedoucí týmu Josef Březina. Volání domácích fanoušků po „desítce“ pak vyslyšel v 56. minutě Oppelt a debakl Vlků dokonal na nejvyšší možné míře. Zmírnění přinesla ještě Víškova trefa v 59. minutě, kterou zpečetil skóre. Vlci si tak přivezli z Vrchlabí hodně nelichotivou „nadílku“ a možnost napravit si reputaci budou mít 27. prosince doma proti Trutnovu.