HC NED Nymburk : HC Vlci Jablonec 3 : 6
Jablonec n. N. - Za stavu 3 : 0 na zápasy cestovali jablonečtí hokejisté ke čtvrtému utkání osmifinálové série play off do Nymburka. S vědomím, že v případě vítězství postupují dál a čeká je týdenní odpočinek. Ale také vědomi si toho, že soupeř má poslední šanci pokusit se vývoj změnit. Od prvního hvizdu pak nepříliš zaplněná hala viděla vše, co k zápasům play off patří.

Boj, branky, zdánlivě rozhodnutý zápas a vzápětí drama z pokusu o obrat, bitky a rozhodnutí do prázdné branky, prostě drama, jak má být. Úvod zápasu podle očekávání patřil domácím hokejistům, jenže ti, stejně jako v předešlých zápasech, nedokázali prosadit střelecky a navíc jim stál v cestě výborný Stejskal. To Vlci mají s produktivitou menší problémy a byli to oni, kteří šli do vedení.

V šesté a osmé minutě zafungovala souhra první „lajny", na jejímž konci stál vždy Vojtěch Havlas a bylo to 2 : 0 pro hosty! Naděje domácích se začínaly rozplývat. Nic však nevzdávali a odměnou jim bylo snížení ve druhé části hry, když Stejskala překonal Stehlík. Nymburk stále hýřil aktivitou, snažil se o rychlé výpady a Jablonečtí mu občasnými okénky v obraně situaci usnadňovali. Na jedné straně okénka, na druhé ale nasazení a obětavost hráčů Jablonce při blokování střeleckých pokusů domácích. A při jedné takové situaci se všem na stadionu zastavil dech.

Homolka se obětavě položil do střely domácího obránce, kotouč jej ale zasáhl přímo do hlavy! Jasně slyšitelné křupnutí a bezvládný hokejista na ledě nevěstilo nic dobrého. Na plochu spěchal lékař a po několika minutách napětí se všem ulevilo – Homolka, ač otřesený odjížděl po „svých" z ledu. To křupnutí byla přilba, pro jabloneckého borce zápas skončil a hlavu mu ozdobilo několik stehů.

Druhá třetina pak již žádné góly nepřinesla, těsné vedení Vlků dávalo tušit drama v poslední části. A přišlo. Nejprve úřadovali hosté a specialista na Nymburk, Mulač, navýšil vedení na 3 : 1 . Poté si vzal slovo do té doby nahrávají Bříška a zvýšil na 4 : 1 pro Vlky. Zdálo se, že je v padesáté minutě hotovo. Nebylo! O minutu a půl později totiž domácí během třiceti vteřin dvakrát po chybách hostující defenzivy skórovali! Drama bylo na světě a s ním boj o každý kus ledu. Nymburk cítil šanci a šel za ní, Vlci zase obětavě bránili. Dvě minuty před závěrem přistoupili domácí ke hře bez brankáře se šesti hráči v poli. Při ní ale Bříška vystihl rozehrávku domácích obránců, pláchl jim, do prázdné branky přidal svůj druhý gól v utkání a zvýšil na 5 : 3.

Ani to ale Nymburk nezlomilo, pokračoval bez gólmana ve snaze o zvrat. Jenže pak frustrovaný Loučka fauloval a vzápětí napadl Nevyhoštěného. V roli mstitele se objevil Pavlů a bitka byla na světě. Aktéři skončili na trestné lavici a hrálo se čtyři na čtyři. Domácí šli opět bez gólmana, tedy v pěti. A opět inkasovali! Tentokrát narazili na modré na Pulce, ten jim kotouč vzal, protlačil se přes tři bránící soupeře a střelou do odkryté branky pečetil osud zápasu – 6 : 3 pro Vlky!

Vzápětí přišel souboj jako v NHL – na polovině hřiště shodili rukavice domácí Knesl a hostující Hubáček. Z následné bitky odešel jako vítěz k nemalé radosti hrstky jabloneckých fanoušků Hubáček. Do konce zbývalo už pouhých 15 vteřin a pak mohla vypuknout radostná oslava postupu.

Vlci v nejkratším možném termínu přehráli svého soupeře a postupují do čtvrtfinálových bojů play off. Kdo bude jejich soupeřem se teprve rozhodne podle výsledků dalších zápasů. V každém případě mají Vlci teď týden volno na vyléčení šrámů a na odpočinek.
Třetiny: 0 : 2, 1 : 0, 2 : 4
Branky: 36. Stehlík, 52. Kříž (Durynk,Loučka), 52. Stehlík (Šimek,Knesl) – 6. Havlas (Bříška,Nevyhoštěný), 9. Havlas (Bříška,Nevyhoštěný), 46. Mulač (Bříška, Moravec), 50.Bříška (Nevyhoštěný,Žalud), 59. Bříška, 60. Pulec
Vyloučení: 6 : 5 Využití : 0 : 0
Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) – Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Zeman,Pilař,Bílek, Pulec – Havlas,Bříška,Nevyhoštěný – Homolka,Demel,Babec – Mulač,Brokeš,Frk – Gecko,Hubáček,Švík (db)