Zápas začal velkou šancí Děčína hned v úvodní minutě, Jelínek ale Ziku vychytal. Poté se zrodilo několik slibných příležitostí na obou stranách a v páté minutě šli Vlci do vedení, když Tržický dorázil do branky domácím gólmanem vyražený kotouč. Z vedení se radovali pouze tři minuty, když po vhazování před Jelínkem pálil úspěšně Zika a srovnal stav zápasu. To vydrželo až do sedmnácté minuty, kdy se před domácím brankářem objevil Pavlů a zasunul kotouč za jeho záda. S jednobrankovým vedením Jablonce se šlo do kabin po první třetině. V úvodu druhé části byl vyloučený jablonecký Abrahám. Děčínští se usadili před Jelínkem a nakonec Černým přesilovou hru proměnili ve vyrovnávací branku. A výhodu přesilové hry dostal domácí celek v polovině základní hrací doby, když na trestnou lavici šel nejprve za sekání Mrkvička a apůl minuty po něm za podrážení Kulda. Přesilovku pět na tři pak Děčínští využili a po střele Faigla se ujali vedení.

Vlci tak opět doplatili na vyloučení a inkasovali v oslabení. A vedení domácí celek posadilo na koně, nejprve ještě proti Jelínkovi neuspěl domácí Zika, o chvilku později, ve třicáté šesté minutě, napřáhl od modré k nechytatelné ráně Zajan a Děčín vedl 4 : 2. Tím to ovšem neskončilo, neutekly ani dvě minuty a opět Zajan propálil Jelínka a domácí vedli o tři branky! Byl jich na konci druhé části hry plný led a Vlci nakonec byli rádi, že třetina skončila.

Vlci - Most
Rozjetou smečku Vlků přibrzdil Most. Ale útočí dál

Úvod té třetí vypadal slibně – po dvou minutách Vlci Brokešem snížili. Radost trvala jen chvilku a domácí Volrábem zvýšili vedení opět o tři góly. Jablonečtí se pak snažili něco se stavem udělat, ale recept na domácího brankáře ne a ne nalézt. A tak to byli domácí, kteří se dostali ke slovu a ve čtyřicáté deváté minutě Harkabusem své vedení navýšili na hrozivých 7 : 3. Branková úroda v zápase však nekončila, slova se ujali Vlci a devět minut před koncem, opět Brokešem, snížili. V padesáté páté minutě došlo k postupnému vyloučení na obou stranách, jablonecký hráč naskakoval na led dříve a krátkou přesilovku Vlci Abrahámem využili. Čtyři minuty před koncem svítil na ukazateli stav 7 : 5 a schylovalo se k závěrečnému dramatu. To však bylo pouhé zdání, Děčín něco takového nechtěl připustit a po minutě a půl opět zvýšil, střelcem byl Černý. Jeho trefa pak stanovila konečnou podobu skóre na góly bohatého utkání.

Pro Vlky pak zřejmě prohra znamená loučení s vidinou play off, v souběžně hraném utkání totiž Hronov dokázal porazit na svém ledě Letňany a navýšil tak svůj bodový náskok na Vlky.

HC Děčín : HC Vlci Jablonec n.N. 8 : 5 ( 1 : 2, 4 : 0, 3 : 3 )

Branky a nahrávky: 9. Zika (Faigl, Zajan), 23. Černý (Svoboda, Černohorský), 31. Faigl (Zika, Volráb), 36. Zajan (Zika, Faigl), 38. Zajan (Faigl, Zika), 44. Volráb (Svoboda, Černý), 49. Harkabus (Janoušek, Fojt), 58. Černý (Svoboda, Volráb) – 5. Tržický (Patzelt), 17. Pavlů (Kulda, Tržický), 43. Brokeš (Kačírek), 52. Brokeš (Abraham, Kačírek), 57. Abraham (Mrkvička, Pavlů)

HC Děčín: Sklíba (Skokan) – Arnold, Kučera, Ferbas, Cestr, J. Černohorský, Loukota, Petrásek, Havlíček, V. Tůma, Molnár – Harkabus, Svoboda, Janoušek, Volráb (C), Černý, Faigl, Fojt, Zajan (A), Zika Trenér: Vladimír Kýhos

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C) – Brokeš (A), Jursa, Křepelka, Bitman, Král, Hájek, Hric, Kapička, Vomáčka, Kulda, Kačírek Trenér: Vítězslav Jankových