A od začátku utkání to vypadalo, že tentokrát není o čem pochybovat a vítězství bude jen otázkou výše skóre. Vlci totiž na svého soupeře „vlítli“ a po devíti minutách vedly 3 : 0! A to ještě další šance zůstaly nevyužité, stejně jako Kapičkou neproměněné trestné střílení.Jenže s poměrně snadným vysokým vedením přišlo sebeuspokojení nebo myšlenka, že to půjde samo. Po zvolnění tempa a chybách v obraně se do kabin po prvním dějství odcházelo za stavu 3 : 2.

Dvě vstřelené branky hostující tým nabudily, od počátku druhé třetiny se hrálo častěji před domácím brankářem. A Draci se dokonce ve třicáté první minutě dočkali vyrovnávací branky! A ze zápasu se stalo drama, ve kterém si hosté z Bíliny začali dělat naděje na zisk bodů. Ty poněkud zchladila branka Křepelky po pěkné akci celé útočné formace. Po dvou třetinách vedli Vlci o jednu branku a ve třetí části se dal čekat pořádný boj. Vlci totiž svůj herní projev přizpůsobili svému soupeři, a tak osud utkání byl hodně nejistý.

A nejistota ještě narostla po necelých pěti minutách třetí třetiny. To Draci z Bíliny Maškem opět vyrovnali. O minutu později však přišel definitivní zlom ve vývoji zápasu. Po faulu bílinského Zděňka nařídil rozhodčí trestné střílení a Hric v něm nedal brankáři hostí Michajlovi šanci. Se vstřelenou brankou najednou dostala hra Vlků obrátky, byl jich najednou plný led. A hráli tak, jak se od nich očekávalo od začátku. A projevilo se to na skóre. Brankář hostí se snažil seč mohl, ale na střely Tržického a Kapičky prostě nestačil. Vlci tak nakonec zaslouženě zvítězili. A pokud by jim vydrželo už úvodní tempo hry, tak mohla být výhra ještě vyšší.

Trenér Vlků Vítek Jankových k zápasu řekl:  „Konečně výhra. Ale nadřeli jsme se na ni. Zase výborný úvod, vedli jsme 3:0, hráli jsme, co jsme potřebovali. Pak už jsme si asi začali myslet, že je rozhodnuto, vymýšleli jsme věci, které byly špatně. Tím jsme dali soupeři šanci, aby se na nás dotáhl a zápas zdramatizoval. Než jsme odskočili na 7:4, trápili jsme se až do půlky třetí třetiny. Bílina je tým, který musíme porazit, i když jsme měli zraněné nebo v karanténě. Ale dělat narychlo změny v sestavě, to také není jednoduché. Třeba při tréninku nacvičujeme přesilovky a pak v zápase, když musíme změnit sestavu, to vypadá, že hrajeme s někým jiným. Snad už byli tentokrát fanoušci spokojení. A teď hrajeme hned v pondělí 7. února doma dohrávku se Dvorem Králové. Bude mírným favoritem, ale já jsem zastáncem toho, že hrát se dá s každým za předpokladu, že hráči plní to, co si řekneme. Utkání se odvíjí od toho, kdo udělá víc chyb. Je potřeba plnit základní: nenechat se vylučovat, aby se nehrálo v oslabení, proměňovat šance. S Bílinou jsme jich také měli daleko víc, než jsme jich proměnili. A zápas byl proto neustále otevřený. Z toho pak plyne i nervozita, vylučování atd."

HC Vlci Jablonec : HC Draci Bílina 7 : 4 ( 3 : 2, 1 : 1, 3 : 1 )

Branky a nahrávky: 3. Brokeš (Kapička), 5. Hric, 9. Bitman, 36. Křepelka (Had, Hájek), 46. Hric (TS), 51. Tržický (Bitman, Král), 56. Kapička (Brokeš, Král) – 17. Mašek (Běhula), 20. Romanov (Zdeněk), 31. Zdeněk (Urban), 45. Mašek (Rublev, Běhula)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C) – Brokeš (A), Jursa, Křepelka, Bitman, Král, Kapička, Hric, Hájek, Kačírek.

Trenér: Vítězslav Jankových

HC Draci Bílina: Michajlov (Kuchař) – Kučera, Rublev, Šefl, Běhula, Delmarche – Zdeněk, Urban (C), Fábry, Konášek, G. Romanov, Kolíček, Mašek.

Trenér: Tomáš Mareš

Rozhodčí: Kraval – Žídek, Jurak