Dnešní soupeř Vlků skončil v základní části skupiny střed na třetím místě, kdežto Vlci ve skupině západ byli šestí.

Oba týmy v úvodních dvou zápasech nadstavbové části vyhrály. Písek porazil Roudnici 7:3 a Sokolov 5:3, Jablonec doma zdolal Kolín 3:1 a rozdrtil Pelhřimov 8:2.

„Vstup do druhé části se nám vydařil a rádi bychom ve vítězném duchu pokračovali co nejdéle. Samozřejmě víme, že dnes přijede silný tým z Písku, ale každý zápas začíná 0:0 a každý soupeř je hratelný,“ přemítal před dnešním zápasem trenér Vlků Jaromír Carvan a dodal. „Písek je tým, který několik let hraje ve stejném složení. My budeme hrát to, co umíme, tedy vycházet ze zabezpečené obrany, tak jako v Pelhřimově a budeme připraveni reagovat na vývoj utkání.

Sestava Vlků se bude od té nedělní měnit. „Otazníčky jsou nad čtyřmi hráči, kteří hrají i za jiné kluby a jejich vytížení je enormní. Uvidíme zítra, jak se nám podaří tým složit,“ sdělil ohledně kádru Carvan.

Jablonec se s Pískem utkal naposledy v sezoně 2005/2006, a to ve třetím kole play–off. Vlci do této série vstoupili výhrou v úvodním zápase na samostatné nájezdy, následující tři duely však Písek přesvědčivě vyhrál.