Ve středečním kole hokejové druhé ligy skupiny Západ přivítal druhý tým tabulky HC Děčín na svém ledě pátý HC Vlci Jablonec nad Nisou.


Domácí vstupovali do zápasu s určitými obavami, protože museli v sestavě kvůli zraněním, nemocím i odchodům hodně improvizovat. A nakonec musel hrát i sedmnáctiletý junior Filip Dvořák. Jablonečtí sice v letošní sezoně podávají nestabilní výkony, ale když mají den, dokáží porazit každého. V Děčíně ten den, především v první třetině, neměli.

HC Děčín – HC Vlci Jablonec 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Už ve 2. minutě se z velkého úhlu zřejmě s pomocí nějaké teče trefil domácí Štverák a bylo to 1:0. O pět minut později plácnul do puku jako do horké brambory Preussler a bylo to 2:0. Když pak dvě a půl minuty před koncem první části přidal nechytatelnou bombou třetí gól Děčína Havlíček, vypadalo to na debakl Vlků.


Ti se ale ve druhé části začali probouzet a následně i kousat. Nejprve snížil Měrtl velmi šťastným nahozením na 3:1, na to ale ještě dokázal odpovědět při přesilovce z nulového úhlu Filipovský. Pak ale dal druhý gól hostů po samostatném úniku Nevyhoštěný a začalo přituhovat. Zvláště, když na začátku třetí třetiny přidal kontaktní gól Burkoň. Víc jim ale domácí už nedovolili, když pak v dlouhé power play hostů nedokázali do prázdné branky zamířit O. Luka a Preusssler. Duel skončil těsnou výhrou Děčína.


Branky: 2. Štverák, 7. Preussler, 18. Havlíček, 25. Filipovský – 25. Měrtl, 38. Nevyhoštěný, 45. Burkoň. Vyloučení 6:6, využití 1:0. Před 180 diváky řídil Bacílek.


HC Vlci: Kraus – Vorel, Špak, Duda, Mrkvička, Ulrych – Pabiška, Divíšek, Šulc - Nevyhoštěný, Šesták, Měrtl - Burkoň, Lepka, Svoboda - Zeman, Malinský, Marnota.