Výhru a body domů ale nepřivezli, utkání skončilo výsledkem 4:2, když poslední branka padla při power play do prázdné svatyně Jabloneckých.

Trenér Vlků Petr Vyskočil hodnotil zápas slovy:
„Bylo to určitě lepší utkání, než poslední, které jsme hráli doma (Jablonec – Nymburk 5“3). Herně bylo lepší, úvodní očekávaný nápor jsme přečkali, tam nebyl žádný problém. Narazili jsme pak na naši nedisciplinovanost, dvě oslabení po sobě, kdy jsme dostali gól.“
V první třetině hosté předvedli slušný výkon. Ve druhé, jak uvedl kouč, byli určitě na ledě lepším týmem, ale inkasovali dva levné góly.Ve třetí třetině snížili brankový náskok Vrchlabí až na 2:3. Ale důležitý závěrečný tlak, při kterém byla šance na vyrovnání i gól navíc, si Vlci nevytvořili. „Šli jsme do power play. Prohráli jsme buly a hned po ní se od mantinelu odrazil kotouč až do naší prázdné branky. To byla i tak trochu smůlu pro nás. Věřím tomu, že alespoň ten jeden bod bychom udělali, když bychom se dostali na kotouč.“

Petr Vyskočil dodal, že sestava, která odjela do Vrchlabí, byla, díky onemocnění několika hráčů, trochu poslepovaná, improvizovaná. A proto výkon hodnotil, bez ohledu na výsledek, jak dobrý. Další zápas čeká Vlky na domácím ledě už ve středu 24. října od 18 hodin.“Přijede Trutnov, myslím, že herně máme na to, abychom tohoto soupeře přehráli. Už jsme s ním hráli a utkání bylo dobré. Měli jsme převahu. Když budeme hrát, co chceme, budou fanoušci spokojení.