Pelhřimov je na domácím ledě opravdu velmi nepříjemný soupeř, jenže Vlci jeli k utkání s pohodou po dvou vítězných domácích utkáních. Jejich pohoda ovšem velmi rychle vyprchala. Neuplynulo totiž ani deset vteřin a na trestnou lavici putoval jablonecký Pilař.

Lední medvědi tak dostali Vlky pod tlak, a přestože úvodní přesilovku nevyužili, šli v šesté minutě do vedení. Při trestném střílení oklamal domácí Baldwin Stejskala a po blafáku zavěsil kotouč do sítě.

O charakteru úvodních minut leccos vypovídá i fakt, že do jedenácté minuty měli Vlci čtyři vyloučené. Stejskal si tak v brance na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Přesto se mu podařilo další puk za svá záda nepustit.

Úvodní tlak přinesl pouze jednu branku

Vlci ale dokázali tlak Medvědů ustát a nenechali je početní výhody přetavit k navýšení skóre. Do konce první třetiny tak na světelné tabuli zářilo pouze jednobrankové vedení domácího Pelhřimova. Naopak Vlci jim ve druhé části hry předvedli, jak s takovou situací naložit.

Nejprve hned na počátku 22. minuty skóroval při vyloučení Adama Lukáš Tondr, po kombinaci celé útočné řady. Tatáž formace pak otočila vývoj zápasu při další přesilovce. Ve 26. minutě seděl na trestné lavici Hadrava a na konci přesné kombinace stál na správném místě u tyče jablonecký Šulc a poslal svůj tým do vedení 1:2. Tato branka navíc domácí dostala do herního útlumu a iniciativa přešla do rukou hostujících hráčů. Pořádně ohánět se musel pelhřimovský gólman Černý.

Jablonec byl v koncovce lepší

Třetí třetina byla ve znamení boje o každý centimetr ledu, přičemž obě mužstva věděla, že rozhodne jedna branka. Osud tohoto duelu byl dlouho nejistý. Fanoušci hnali Pelhřimov do útoku a rozdíl jedné branky v hokeji téměř nic neznamená. Obrana Vlků ovšem byla pozorná.

Osm minut před koncem udeřili Vlci. „Po fatální chybě v domácí obraně se zmocnil kotouče střelec posledních zápasů Peřina a střelou pod víko upravil na 1:3. Domácí zmar pak dokonal pro změnu sváteční střelec Tomáš Zeman, který se prodral před Černého a uzavřel skóre utkání," popsal poslední dva zásahy zápasu vedoucí mužstva Josef Březina.

Jablonec tak po téměř hororovém začátku zápasu udolala Lední Medvědy a upevnil si svoji pozici na šestém místě tabulky. Nicméně nad častým vylučováním v úvodních minutách zápasů by se měli hráči rozhodně zamyslet. Ne vždy to totiž musí dopadnout podobně, jako tomu bylo v Pelhřimově.

Branky: 6. Baldwin (TS) - 22. Tondr L. (Šulc, Bříška), 27. Šulc (Tondr L., Bříška), 52. Peřina, 57. Zeman. Rozhodčí: Mertl S. Samuel, Mertl T.Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváků: 300.

HC Vlci Jablonec: Stejskal (Bouška) - Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Tondr M., Pulec Šulc, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Demel, Peřina Mulač, Žďárský, Frk Hric.