HC Vrchlabí : HC Vlci Jablonec 3 : 0

Špičkový hokej, v němž šťastnějším byl domácí celek, viděli návštěvníci hokejového zápasu ve Vrchlabí. Byl to první zápas play off mezi jabloneckými Vlky a domácím celkem. Protože v základní části byl lépe postavený celek z podhůří Krkonoš, začínalo se na jeho ledě.

Vlci začali tvrdě

Před téměř třinácti stovkami diváků se od začátku hrál výborný hokej, kterému nechybělo nasazení a šance na obou stranách.Do té první, opravdu gólové, se dostal hostující Tondr, jenže jeho střela zblízka trefila pouze domácího gólmana Jelínka. Jako by to byla předzvěst toho , co se pak odehrávalo celý zápas. Vlci se dostávali do šancí, odstřelovali Jelínka. A ten odolával, mnohdy se štěstím. Tak jako v 5. minutě zápasu, kdy Nevyhoštěný ve vyložené pozici minul jeho branku. Šance si ovšem vytvářeli i domácí borci a ani hostující Stejskal si nemohl stěžovat na nedostatek práce.

Přijeli až z Jablonce

Fanoušci obou táborů, a to jich plný autobus dorazil z Jablonce, tak viděli opravdovou hokejovou bitvu se vším, co patří k zápasům play off. A z vývoje utkání bylo jasné, že, kdo dá první gól , vyhraje. Vyrovnaný bezbrankový stav utkání vydržel po celou první část hry a i po většinu té druhé.

Nic na tom nezměnila ani šance hostujícího Šulce ve 28. minutě, po které zvonila tyčka domácí branky.Stav se neměnil ani po nájezdu dvojice domácích útočníků, kdy vytasil výborný zákrok Stejskal. Stejně tak si počínal i domácí brankář při likvidaci šance Peřiny. Ve 35. minutě se stav zápasu ale změnil.

Chyby potrestali

Bohužel jinak, než by si Vlci přáli. Po chybě ve středním pásmu se po pravé straně prodral Urban a jeho nahrávka našla mezi kruhy zcela volného Jandejska. Domácí hráč pak nezaváhal a přesnou ranou překonal Stejskala. Byla to první výraznější chyba Vlků a hned krutě potrestaná. V těch chvílích se hrálo totiž převážně před domácí svatyní. Po druhé třetině byl stav tedy 1 : 0 pro domácí.

Obraz hry se ve třetí třetině příliš nezměnil. Malinko lepší se zdáli být hosté, jenže domácí hráli velice dobrou taktickou partii. A trestali chyby! Po zaváhání ve středním pásmu se dostal za záda hostujících beků Procházka a křížnou střelou se trefil přesně do růžku Stejskalovy branky. Pět minut před koncem tak vedlo Vrchlabí o dvě branky. Vlci nasadili k zoufalému náporu, jenže přišlo další zaváhání a Stejskalem vyražený kotouč vrátil do sítě za jeho záda volný Matějka.

A bylo rozhodnuto

Osud zápasu tak byl zpečetěný. Na stavu se již do konce zápasu nic nezměnilo. A to i přes to, že Vlci měli v samotném závěru výhodu přesilové hry . Po prvním utkání se tak Vrchlabí ujalo vedení a Vlci se zcela jistě budou snažit o změnu a to už dnes. Od osmnácti hodin se na vlastním ledě utkají v druhém zápase play off s vrchlabským soupeřem. A ten, po první výhře správně namotivovaný, si sebou přiveze i dvě stě fanoušků.

Třetiny: 0 : 0, 1 : 0, 2 : 0

Branky: 35. Jandejsek (Urban, Matějka), 54. Procházka (Urban, Jebavý), 57. Matějka (Urban, Šimoníček).

Vyloučení: 9 : 7, bez využití

Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) - Pulec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška,Tondr - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Homolka, Brokeš, Frk - Mulač, Frk.