V Jablonci se stará o zajištění této akce Jakub Mulač, trenér mládeže a hráč A týmu Vlků, který úspěšně bojuje v II. hokejové lize.

Kdo akci pořádá, týká se pouze Jablonce?
Je to celostátní akce v rámci Týdne hokeje, kterou pořádá Český svaz ledního hokeje. Koná se na více jak sto třiceti stadionech.

Co je jejím cílem, na jaké věkové skupiny se zaměřuje, je pro kluky i děvčata?
Je to sportovní akce jak pro děti, tak i pro jejich rodiče, kteří budou mít unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Určitě jsou vítáni jak chlapci, tak i dívky, ideálně ve věku 4-8 let.

Bude na jabloneckém zimním stadionu týden?
Na jabloneckém zimním stadionu se akce „Pojď hrát hokej“ v rámci Týdne hokeje bude konat v neděli 28.1 od 9 hodin. Předpokládaný konec bude asi ve 12 hodin.

Co si mají zájemci vzít sebou?
Stačí brusle, helmu a rukavice, stačí lyžařská helma a rukavice. Pokud nemají brusle a helmu, mohou se domluvit na telefonním čísle 773 555 370 a půjčit si hokejové vybavení na stadionu.

Jaký bude program?
Program je připravený jak pro děti, tak i pro rodiče. Všichni budou mít možnost shlédnout ukázku minihokeje našich nejmenších sportovců. Pro rodiče bude připravená prezentace, o tom jak to v našem klubu HC Vlci funguje a v neposlední řadě si děti vyzkouší i hokejový trénink na ledě.

Vy jste hlavní organizátor?
Určitě to není „one man show“, o akci se bude starat celá řada trenérů z našeho klubu.

Zúčastní se hráči A týmu?
Zúčastní se ti hráči, kteří jsou do trénování v klubu zapojení.

Jaké byly Vaše hokejové začátky na ledě?
Zprvu to byly vybrečené kolečkové brusle u výlohy, poté klouzání na jablonecké přehradě a nakonec mne rodiče odvedli na zimní stadion, za což jim jsem do dneška vděčný.

Pokud se děti rozhodnou začít s hokejem, tak mohou hned nebo musí čekat na začátek další sezóny?
Nábor v našem klubu je celoroční, rádi každého uvítáme kdykoli se pro hokej rozhodne.

Jaké soutěže jablonecká hokejová mládež hraje a jak je to časově náročný sport, kolik má tréninků, zápasů?
Jablonecká mládež hraje regionální soutěže. Jako každý jiný sport je hokej časově náročný, děti mají tréninky od dvou do čtyř týdně a o víkendu většinou hrají soutěžní zápasy nebo mají turnaje. Na druhou stranu, v každé kategorii se snažíme plánovat tréninky tak, aby rodiče se svými dětmi neměli problém zvládnout veškerý program.